Chelada - przepis na meksykańskie piwo z limonką

Chelada - przepis na meksykańskie piwo z limonką

Celada Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Chelada - przepis na meksykańskie piwo z limonką

Chelada, jeden z najbardziej tradycyjnych i popularnych meksykańskich napojów na bazie piwa. Dosłownie dwa składniki - lekkie jasne piwo i sok z limonki. Wszystko wzbogacone o odrobinę soli lub miks przypraw o nazwie Tajin. Tylko tyle. Mocno orzeźwia i jest rewelacyjną odpowiedzią na upalne dni oraz tak zwaną przypadłość dnia następnego, czyli zwyczajnie kaca :) Warto jeszcze wspomnieć, że Chelada jest bazą do Michelady, czyli równie popularnego napoju wzbogaconego o sok pomidorowy (najlepiej Clamato) i różnego rodzaju pikantne sosy (np. tabasco).

chelada 1

Składniki Chelady:

  • 1 piwo (rwewelacyjnie pasują tu meksykańskie piwa Modelo lub Corona, ale z powodzeniem możecie użyć naszych polskich lagerów)
  • 1/2 soku z limonki
  • sól lub Tajin
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Na początek warto przygotować tak zwaną crustę z soli lub tajin (zobacz jak przygotować custę). Brzeg szklanki przecieramy kawałkiem limonki. Chodzi o to, aby zwilżyć ranty sokiem. Wtedy łatwo przyklei się sól do szkła. Następnie zanurzamy brzeg szklanki w soli.

Teraz wrzucamy do szklanki kilka kostek lodu.

Wlewamy do niej piwo i wciskamy sok z około 1/2 limonki. Można również i z całej limonki. Wszystko zależy od tego czy przypasuje Wam wersja mniej lub bardziej kwaskowa.

Dekorujemy cząstką limonki i podajemy :)

Tak przygotowana Chelada jest gotowa do picia.

Proste, prawda?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

bramka wieku:
(1 głos)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem