blog head

0bloga
0wpisów
0zdjęć
0odsłon

 

Jesteś tutaj:O nas>O nas - Blog Ale Meksyk!

my650

Ale Meksyk to strona dla wszystkich tych, którzy lubią dobre jedzenie. Dla wszystkich tych, którzy lubią poszukiwać nowych doznań smakowych. Dla tych już doświadczonych, ale i dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji sprawdzić swoich umiejętności w kuchni. 

Jesteśmy kucharzami amatorami i samoukami. Jedzenie i gotowanie jest naszą pasją. Lubimy oczywiście pójść do dobrej restauracji i często to robimy, ale jeszcze większą przyjemność sprawia nam przygotowanie czegoś we własnej kuchni, własnymi rękami. Lubimy gotować, doprawiać, smażyć, piec, przyprawiać i przede wszystkim smakować. Do tego wszystkiego lubimy odkrywać nowe smaki. Eksperymentujemy w kuchni. Efekty tych eksperymentów zadziwiają czasami nawet nas samych. Po drodze nie unikamy oczywiście błędów kulinarnych. No ale tak się właśnie nabiera doświadczenia.

Pomysły na dania rodzą się w naszych głowach spontanicznie. Czasami inspiracją jest przeczytana książka czy obejrzany film, rozmowa z przyjaciółmi czy impreza u znajomych.

Nie trudno zauważyć, że pasjonuje nas kuchnia meksykańska i głównie tej kuchni poświęcona jest ta strona. Nie traktujcie jednak tej strony jako encyklopedii kuchni meksykańskiej. Sami też jej się uczymy i z każdą potrawą poznajemy ją coraz lepiej.

Znajdziecie tutaj także przepisy z innych rejonów świata. W zakładce INNE SMAKI odnajdziecie przepisy kuchni włoskiej, indyjskiej czy węgierskiej. Nie zapomnimy oczywiście o kuchni polskiej, którą bardzo lubimy. Podzielimy się z wami przepisami naszych mam i babć.

Na BLOGU będziemy się z wami dzielić naszymi przeżyciami, opiniami, wizytami w restauracjach, wyprawami w poszukiwaniu nowych smaków.

Wszystkie zamieszczone przepisy sprawdziliśmy na sobie i na bliskich nam osobach (które jeszcze żyją - nie otruliśmy). Zachęcamy także Was do ich sprawdzenia. Pamiętajcie jednak, że nie ma jednego właściwego przepisu. Nie trzymajcie się zawsze kurczowo przepisów, modyfikujcie je według waszych gustów. Eksperymentujcie z przyprawami. W trakcie gotowania próbujce! Najważniejsze jest abyście odczuwali przyjemność z gotowania, a później rozkoszowali się smakiem przygotowanej potrawy.

Smacznego!

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem