Tequila Old Fashioned - koktajlowy klasyk w wydaniu meksykańskim

Tequila Old Fashioned - koktajlowy klasyk w wydaniu meksykańskim

Tequila Old Fashioned Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Tequila Old Fashioned - koktajlowy klasyk w wydaniu meksykańskim

Kto powiedział, że jeden z największych klasyków, jakim jest Old Fashioned musi być zawsze przygotowany klasycznie? Dlaczego nie można go przygotować odrobinę inaczej i odskoczyć od tradycji wszechczasów? Dlaczego nie można, zamiast dobrej whisky użyć tequili gatunkowej, złotej? Otóż moi mili Państwo można, i to jak najbardziej. Zresztą taka wersja również jest znana i szanowana, jak wspomniany już klasyk. Tequila ma to do siebie, że oddaje cudowny aromat i smak. Świetnie komponuje się z cukrami, baaa, co więcej, rewelacyjnie współgra z syropem z agawy, który pasuje niczym Żwirek do Muchomorka :D Do tego odrobina aromatu pomarańczy i otrzymujemy cudowną wersję Old Fashioned na tequili.

old fashioned tequila 1

Składniki:

  • 60 ml tequili anejo (złota 100% blue agave)
  • 10 ml syropu z agawy
  • 4 dashe (chlusty) bittersa pomarańczowego (Angostura)
  • Kula lodowa
  • Zest (skórka) z pomarańczy

Przygotowanie:

Wrzuć do szklanki dużą kulę lodową. Opcjonalnie można użyć bardzo dużej kostki lodu o kształcie sześcianu lub kilku mniejszych kostek.

Do szklanki wlej odmierzoną ilość tequili. Pamiętajcie, żeby jednak do old fashioned używać dobrej, jakościowej tequili. Może to być przykładowo Herradura lub ewentualnie złota El Jimador, choć tej drugie w wersji postarzanej nie uświadczycie. Jedynie jest ona w 100% z błękitnej agawy. To również duży atut. Przeczytajcie zresztą nasz tekst na temat rodzajów tequili i jak ją pić.

Wracając do tematu mieszania składników, do szklanki wlewamy tequilę, następnie dodajemy odmierzoną ilość syropu z agawy. 10 ml to około dwie łyżeczki (jedna łyżeczka ma około 5 ml).

Dodajemy na koniec kilka kropel angostury pomarańczowej. Wszystko razem ze sobą mieszamy łyżką barową. Mieszamy przez około 15-20 sekund. Składniki mają się połączyć i porządnie schłodzić. Użycie dużej kostki lodu spowoduje, że nie rozpuści się tak szybko, ale za to błyskawicznie schłodzi płyn.

Wycinamy kawałek skórki z pomarańczy, którą również pocieramy o brzeg szklanki. Pozwoli to na zaromatyzowanie szkła, dzięki czemu popracuje również zmysł powonienia.

Skórkę wrzucamy do szklanki i gotowe :D

Na zdrówko.

old fashioned tequila 2

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Kalorie:
150
(2 głosów)
Dział: Drinki, Impreza

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem