Pizzeria Włoski Strajk - przyzwoity kawałek pizzy w sercu Warszawy

Pizzeria Włoski Strajk - przyzwoity kawałek pizzy w sercu Warszawy

Włoski Strajk Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Pizzeria Włoski Strajk - przyzwoity kawałek pizzy w sercu Warszawy

Są takie miejsca w Warszawie, które ściągają samym zapachem wydostającym się z lokalu. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie dobra pizzeria z piecem opalanym drewnem. I takim tez zapachem kusi pizzeria Włoski Strajk w samym centrum Warszawy. Znajduje się ona w Pasażu Wiecha, czyli w samiutkim sercu stolicy. Włoski Strajk to dobra restauracyjka z pizzą neapolitańską, do której naprawdę warto się wybrać. Prawdę powiedziawszy, Pasaż Wiecha nigdy specjalnie mnie nie ciągnął, ale w tym wypadku zaczynam się do niego przekonywać. Tak więc opinia na temat pizzerii Włoski Strajk może być tylko jedna, tylko dobra :)

Miałem tę przyjemność, że właśnie w tej pizzeri uczestniczyłem w spotkaniu grona znajomych. Siłą rzeczy musiało być trochę pojedzone, a jakżeby inaczej? I popite dobrym winem. A co takiego pojadłem? A trochę antipasti i trochę pizzy :) Chciał nie chciał, trochę zdjęć również było porobionych. I wiecie co? To miejsce jest naprawdę warte polecenia, a dlaczego? A głównie za sprawą przyzwoitej jakości składników i tym, że w pizzerii Włoski Strajk nie idą na skróty. Ma być dobrze i jest.

pizzeria wloski strajk 22

Ciekawy tatar z chipsem z pancetty, czuć, że dobrej jakości antipasti (wędliny, sery) i burrata z pomidorkami.

pizzeria wloski strajk 1

pizzeria wloski strajk 7

No i to, co jednak u nich najważniejsze, czyli pizza neapolitańska. A wybór rodzajów i składników mają dość spory. Przykładowo Mortadella e pistacchio z pomidorami san marzano D.O.P. Jak nie trudno się domyślić rolę główną grały tu mortadella i pesto z pistacji. Fajna też jest pizza z pikantną kiełbasą Nduja (coś dla mnie) czy trochę na słodko, bo pizza z burakiem, rukolą i orzechami. Szczerze? Ciekawe zestawienia smakowe i przyjemne ciasto z „puszystym pontonem” wokoło, a to chyba w pizzy najważniejsze :)

pizzeria wloski strajk 12

pizzeria wloski strajk 14

pizzeria wloski strajk 15

Największe wrażenie jednak robi pizza z pastą truflową i podgrzybkami. A królem wieczoru była przewypasiona pizza z Prosciutto di San Daniele (mega droga szynka) i ciętymi na świeżo w chipsy truflami z Umbrii. Tak, pizza stanowczo zasługiwała na miano króla wieczoru. Sztos totalny! Polecam gorąco :)

pizzeria wloski strajk 18

pizzeria wloski strajk 21

pizzeria wloski strajk 20

Warto też pochylić się nad deserami np. bajeczne cannoli (z kremem ricotta i mascarpone, kremem czekoladowym, kandyzowaną pomarańczą i pistacjami) jak i czymś "mocniejszym" z procentami. Bo i jedno i drugie mają również zacne :D

pizzeria wloski strajk 28

pizzeria wloski strajk 26

Nasza ocena restauracji Włoski Strajk

9 pkt
Smak
9 pkt
Ceny
10 pkt
Obsługa
10 pkt
Atmosfera

Jak dotrzeć do restauracji Włoski Strajk?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
umiarkowane
Link do strony:
Restauracja Włoski Strajk
Ostatnio zmienianysobota, 26 wrzesień 2020 11:09
(4 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem