Boskie trufle czekoladowe z dodatkiem tequili i pomarańczy - przepis na słodką rozpustę

Boskie trufle czekoladowe z dodatkiem tequili i pomarańczy - przepis na słodką rozpustę

Trufle czekoladowe z pomarańczą i tequilą Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Desery>Boskie trufle czekoladowe z dodatkiem tequili i pomarańczy - przepis na słodką rozpustę

Jedne z najgenialniejszych trufli czekoladowych, jakie w życiu jedliśmy. Nie jakieś sklepowe, a własne, domowe - własnoręcznie zrobione. Meksyk to kolebka kakao. To właśnie jemu zawdzięczamy czekoladowe słodkości. Do tego odrobina pomarańczowego uderzenia z odrobiną tequili i wychodzi prawdziwa petarda. Słodka rozpusta, która trafi w podniebienia każdego fana słodyczy. Co więcej, trufle domowe robi się naprawdę bardzo łatwo i szybko. Nie potrzeba wiedzy kosmicznej, a jedynie odrobinę chęci :)

trufle czekoladowe tequila pomarancza 22

Składniki:

  • 120 ml śmietanki 30%
  • zesty z 1/2 pomarańczy (skórka)
  • 60 ml soku z pomarańczy
  • 30 gramów masła
  • 200 gramów gorzkiej czekolady 70%
  • 20 ml tequili
  • 40 gramów kakao

Przygotowanie:

Śmietankę wlej do niewielkiego garnka. Dodaj zesty z pomarańczy i wyciśnięty sok. Do utarcia zestów najlepiej użyć tarki z bardzo drobnymi oczkami. Pamiętajcie, żeby wcześniej dobrze wyszorować pomarańczę pod bieżącą wodą.

trufle czekoladowe tequila pomarancza 3

trufle czekoladowe tequila pomarancza 4

trufle czekoladowe tequila pomarancza 5

trufle czekoladowe tequila pomarancza 6

trufle czekoladowe tequila pomarancza 7

trufle czekoladowe tequila pomarancza 8

trufle czekoladowe tequila pomarancza 9

Teraz zagotujcie wszystko razem. Jak już doprowadzicie do wrzenia, zdejmijcie z palnika i odstawcie do wystudzenia na około 45-60 minut. W tym czasie płyn ma przejść smakiem i aromatem pomarańczy.

Po około 1 h ponownie postawcie garnek na palniku i zagotujcie. Dodajcie w tym czasie masło i obniżcie temperaturę palnika do lekkiego ognia. Kiedy masło się rozpuści, dodajcie czekoladę posiekaną nożem na mniejsze kawałki.

trufle czekoladowe tequila pomarancza 2

trufle czekoladowe tequila pomarancza 10

trufle czekoladowe tequila pomarancza 11

Generalnie są dwa sposoby. Najpierw czekoladę można wrzucić do miseczki i do niej wlewać gorący płyn i powoli mieszać, ale spokojnie możecie też zrobić naszym sposobem, czyli czekoladę do płynu w rondelku. Pamiętajcie, tylko żeby płyn nie był wrzący. Ma być jedynie ciepły. Czekolada musi się topić stopniowo. Pamiętajcie, żeby wszystko mieszać podczas roztapiania się czekolady. Teraz dodajcie tequilę i dokładnie wymieszajcie z masą.

trufle czekoladowe tequila pomarancza 12

trufle czekoladowe tequila pomarancza 13

trufle czekoladowe tequila pomarancza 14

trufle czekoladowe tequila pomarancza 15

Jak już powstanie jednolita masa czekoladowa, odstawcie na chwilę do ostudzenia, a następnie włóżcie rondelek lub miseczkę do lodówki na około 3 godziny. W tym czasie masa czekoladowa powinna uzyskać idealny stopień stężenia, pozwalający na formowanie kuleczek. Jeśli masa będzie zbyt twarda, będzie Wam bardzo trudno formować kuleczki i nadać kształt truflom. Jeśli masa będzie zbyt twarda, wystarczy na kilka minut odstawić i pozwolić, żeby odrobinę “odpuściła”. Masa czekoladowa na trufle powinna być w miarę plastyczna.

Jak macie już gotową masę czekoladową, do małej miseczki wsypcie kakao, w którym będą obtaczane kuleczki trufli.

Jak uformować w kuleczki trufle czekoladowe?

Formowanie trufli najlepiej robić przy pomocy łyżeczki i własnych rąk. Łyżeczką wystarczy z wierzchu zgarnąć niewielką ilość masy, przełożyć na dłonie i zwyczajnie formować kuleczki, tak jak to zawsze robiliście z plasteliną :) Masa będzie się odrobinę topić i brudzić dłonie. Nie przejmujcie się tym :) Tak ma być i już. Temperatura dłoni robi swoje.

trufle czekoladowe tequila pomarancza 18

trufle czekoladowe tequila pomarancza 16

trufle czekoladowe tequila pomarancza 19

trufle czekoladowe tequila pomarancza 17

Jak już uformujecie kuleczkę, przełóżcie do miseczki z kakao i palcem obracajcie ją do momentu, aż dokładnie pokryje się sproszkowanym kakao.

Kuleczki trufli odstawcie jeszcze do lodówki, żeby stężały.

I gotowe :)

trufle czekoladowe tequila pomarancza 20

trufle czekoladowe tequila pomarancza 25

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(11 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem