Zielona margarita z kiwi i bazylii

Zielona margarita z kiwi i bazylii

Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Zielona margarita z kiwi i bazylii

Margarita klasyczna i truskawkowa to najbardziej znane margarity. Ale nie brakuje również bardzo egzotycznych i mniej spotykanych – mango, arbuzowa czy malinowa. Są równie smaczne i bardzo orzeźwiające. Polecane szczególnie latem. Wprawdzie w Polsce lato nie trwa długo, warto jednak wykorzystać ten czas do eksperymentowania z koktajlami. Generalnie taka margarita sprawdzi się idealnie na różnych imprezach, przyjęciach, w Sylwestra czy w Andrzejki :) Zaletą tej margarity jest to, że nie wymaga bardzo dużych nakładów finansowych. Nie potrzebujemy do tego koktajlu likieru pomarańczowego Cointreau, który w margaritach jest najdroższym składnikiem. Jego tu nie ma, a w smaku w ogóle go nie brakuje :) Co jeszcze można powiedzieć na temat tego drinka? Jedyne co, to udanej zabawy! :)

margarita kiwi 000

SKŁADNIKI MARGARITY:

  • 40 ml tequili srebrnej (Zobacz więcej gatunków tequili)
  • 2 kiwi
  • kilka liści świeżej bazylii
  • 15 ml soku z limonki
  • 10 ml syrop cukrowy (można zastąpić cukrem)
  • kilka kostek lodu
  • 1 plasterek kiwi – do dekoracji
  • blender

PRZYGOTOWANIE MARGARITY:

Przygotowanie Margarity rozpoczynamy w sumie od końca, ponieważ na wstępie należy wyciąć plasterek z samego środka kiwi, który posłuży nam do dekoracji. W tym celu przekrawamy kiwi na pół i odcinamy plasterek.

margarita kiwi 001

Następnie należy „obrać" kiwi ze skórki. Do tego najlepiej posłuży nam najzwyklejsza łyżeczka, której użyjemy do wydrążenia miąższu. Dobrze jest użyć miękkie owoce, wtedy bez problemu uda nam się je wydrążyć.

margarita kiwi 002

Miąższ wrzucamy do blendera. Dodajemy kilka kostek lodu i listki bazylii. Łodygi wyrzućcie, nie przydadzą się :)

margarita kiwi 003

margarita kiwi 004

Do składników w blenderze musimy jeszcze dodać tequilę. Dobrze odmierzyć ją jiggerem (zobacz co to jest jigger) lub jeśli takowego nie posiadamy możemy użyć dowolną miarkę kuchenną z podziałką.

margarita kiwi 005a

Dodajemy jeszcze syrop cukrowy (zobacz jak zrobić barmański syrop cukrowy)

margarita kiwi 005

Następnie odmierzamy sok z limonki. My używamy specjalnej wyciskarki, ale możecie użyć dowolnego przyrządu specjalnie do tego przeznaczonego.

margarita kiwi 006

PAMIĘTAJCIE!
Przed wyciskaniem wszystkich cytrusów, najpierw należy je wymasować dłonią. Dzięki temu łatwiej owoce wypuszczą sok.

Sok wlewamy do pozostałych składników.

margarita kiwi 007

Jak już mamy wszystkie składniki w blenderze, miksujemy je. Nie trzeba ich mieszać bardzo długo, pamiętajcie, że liście bazylii muszą być odrobinę widoczne w koktajlu.

margarita kiwi 008

Margaritę przelewamy do kieliszków lub specjalnych szklanic. Dobrze wcześniej udekorować szkło crustą z cukru (zobacz jak przygotować crustę)

krusta 005

Wcześniej przygotowany plasterek kiwi przekrawamy na pół i lekko nacinamy w poprzek powstałą połówkę owocu. Nacięcie posłuży nam do przymocowania kiwi na rancie kieliszka.

margarita kiwi 010

Tak przygotowany drink jest gotowy do podania :) Na zdrówko!

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(4 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem