Jak przygotować sour mix?

Jak przygotować sour mix?

Sour mix
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Jak przygotować sour mix?

Przeglądając przepisy na drinki, te mniej jak i te bardzjej egzotyczne, widzimy że w składnikach pojawia się tajemniczy składnik o nazwie sour mix. Zachodzimy wtedy w głowę, co to w ogóle jest i po co w ogóle się "to coś" dodaje? Ta tajemniczo brzmiąca nazwa, to nic innego jak sprytny zabieg barmański. Na wstępie wyjaśniamy co to jest sour mix? Otóż sour mix to jest połączenie przeważnie tylko dwóch składników, głównie syropu cukrowego tzw. simple syrop i soku z cytryny/limonki. Po co robi się sour mix? Zasadniczo po to, aby dodać do drinków słodko kwaskowy akcent. A po co właśnie sour mix, a nie zwykły cukier i sok z cytrusów? Dlatego, że cukier sam w sobie kiepsko się rozpuszcza w niskiej temperaturze (drinki przeważnie podaje się schłodzone i z dodatkiem lodu).

Teraz odrobina lekcji chemii (możecie to lubić lub nie, ale warto znać podstawy). Są trzy podstawowe elementy wpływające na rozpuszczenie się cukru w cieczy... stan rozdrobnienia, temperatura i mieszanie. Dlatego też warto do drinków dodawać cukier już w postaci płynnej :) A jak przygotować sour mix? Nic bardziej prostego, bardziej skomplikowana jest sama nazwa niż wykonanie.

SKŁADNIKI SOUR MIX:

  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka cukru
  • sok z limonki/cytryny

PRZYGOTOWANIE:

Na początku trzeba przygotować syrop cukrowy. W tym celu do naczynia wlewamy w proporcjach 1 do 1 cukier i wodę. Najlepiej w proporcjach szklanka wody i szklanka cukru.

Wszystko gotujemy i mieszamy.

sour mix

Jak się cukier całkowicie rozpuści, odstawiamy do całkowitego wystygnięcia. W ten sposób mamy gotowy syrop cukrowy.

Teraz zabieramy się za przygotowanie sour mix.

W tym celu wyciskamy sok z limonki tudzież cytryny lub nawet z obu na raz :) (możemy robić mieszanki cytrusowe).

lemoniada-005

Wyciśnięty sok dodajemy do ostudzonego syropu cukrowego w proporcjach 1 do 2, czyli obrazowo na 100 ml soku z cytryny dodajemy 200 ml syropu cukrowego.

Proste? Bardzo proste! I dzięki temu mamy świetne i full profesjonalne drinki :)

ALE MEKSYK RADZI

Sour mix można przechowywać w lodówce przez kilka miesięcy.

 

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(5 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem