Restauracja Alebriche Mexican Tacos & Grill w Krakowie - odrodzenie meksykańskich smaków w mieście Kraka

Restauracja Alebriche Mexican Tacos & Grill w Krakowie - odrodzenie meksykańskich smaków w mieście Kraka

Alebrije Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Restauracja Alebriche Mexican Tacos & Grill w Krakowie - odrodzenie meksykańskich smaków w mieście Kraka

Przechadzając się ulicami Krakowa, miłośnicy autentycznej kuchni meksykańskiej znów mają okazję wstąpić do Alebriche. Lokal, niegdyś ulokowany na ulicy Karmelickiej, odżywa w nowym blasku na ulicy Kalwaryjskiej 7. To nie tylko powrót do korzeni, ale i nowe smaki, które przyciągają zarówno starych, jak i nowych klientów.

Co to w ogóle jest to Alebriche w Meksyku?

Na początek cześć edukacyjna :) Alebriche to spolszona fonetycznie nazwa, generalnie pisze się "alebrije" - to kolorowe rękodzieła przedstawiające fantastyczne stworzenia, będące mieszanką różnych zwierząt, pochodzące z tradycji meksykańskiej. Powstały w latach 30. XX wieku, kiedy artysta Pedro Linares Lopez, po chorobie, postanowił odtworzyć stworzenia z gorączkowego snu w formie papier-mâché. Z czasem techniki produkcji alebriche ewoluowały i zaczęto używać drewna, zwłaszcza w regionie Oaxaca. Dziś stanowią ważny element meksykańskiej kultury, sztuki ludowej i rzemiosła. Wielu turystów kupuje je jako unikatowe pamiątki z Meksyku.

alebrije krakow 1

alebrije krakow 12

Powrót Alebriche w Krakowie

Znana z dawnych lat jako jedna z naszych ulubionych restauracji z meksykańskimi smakami (o czym zresztą pisaliśmy kilka lat temu: Meksykańska restauracja Alebriche w Krakowie), Alebriche zniknęła na chwilę z kulinarnej mapy miasta, by teraz, po latach nieobecności, powrócić w nowej, choć nieco bardziej surowej formie. Współczesny wystrój przypomina typowy meksykański lokal taqueria, co sprawia, że miejsce to jest idealne zarówno na dłuższe spotkania, jak i szybką przekąskę w biegu.

alebrije krakow 4

alebrije krakow 5

Autentyczność to słowo klucz.

W Alebriche gotują rodowici Meksykanie, którzy nie tylko doskonale wiedzą, jak powinny smakować potrawy z ich ojczystego kraju, ale również przykładają ogromną wagę do każdego detalu. Począwszy od sosów własnej roboty po nawet tortillę kukurydzianą.

alebrije krakow 2

alebrije krakow 3

Karta menu, choć niezbyt obszerna to oferuje klasyki meksykańskiej kuchni. Tacos stanowią tu niekwestionowaną gwiazdę. Na szczególną uwagę zasługują tacos birria, dostępne w dwóch wariantach, z których queso birria z serem i niesamowicie soczystym mięsem rozpływa się w ustach. Wszystko podane na domowej torilli kukurydzianej, którą zresztą sami produkują. Podkreśla ona autentyczność potraw.

alebrije krakow 6

alebrije krakow 7

alebrije krakow 10

alebrije krakow 11

Podczas naszej wizyty na stół wjechała również sopa de tortilla mega pełna smaków oraz totopos w dwóch wersjach: mięsnej i wegetariańskiej. Do tego tradycyjna michelada, połączenie piwa z sokiem pomidorowym, sokiem z limonki i przyprawą tajin. Prawdziwa uczta dla kubków smakowych.

alebrije krakow 9

alebrije krakow 14

Nie da się ukryć, że Alebriche cieszy się dużym uznaniem, co potwierdzają liczne, pozytywne recenzje, a także i mnóstwo przewijających się przez Alebriche fanów meksykańskich smaków. Podczas naszej wizyty przewinęło się naprawdę sporo osób, co podkreśla tylko wysokie noty. Co ważne, przyjemność degustacji meksykańskich przysmaków nie obciąża nadmiernie portfela. Za stosunkowo niewielkie pieniądze można tu doświadczyć pełni smaków Meksyku.

alebrije krakow 8

Zobacz jak przygotować Michelada w domu: Michelada - meksykańskie orzeźwienie na bazie piwa i soku pomidorowego

Podsumowując

Jeżeli szukacie miejsca z mega autentyczną i przepyszną kuchnią meksykańską lub chcecie jej spróbować po raz pierwszy, to Alebriche jest miejscem, które z pewnością was nie zawiedzie. Wystarczy jeden kęs, by poczuć magię Meksyku. Alebriche to krakowska brama do serca meksykańskiej kultury i smaku :) Od nas dostaje najwyższe noty pod względem smaku :D Miejsce jakiego szukać ze świeczką. Brawo!

alebrije krakow 13

alebrije krakow 15

Nasza ocena "Alebriche":

10 pkt
Smak
10 pkt
Ceny
9 pkt
Obsługa
9 pkt
Atmosfera

Jak dotrzeć do "Alebriche"?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
Umiarkowane
Facebook:
Alebriche
Ostatnio zmienianysobota, 28 październik 2023 10:52
(2 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem