Drink Tommy's Margarita - prosta i pyszna 3-składnikowa wersja margarity

Drink Tommy's Margarita - prosta i pyszna 3-składnikowa wersja margarity

Tommy's Margarita Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink Tommy's Margarita - prosta i pyszna 3-składnikowa wersja margarity

Tommy’s Margarita to jeden z moich ulubionych koktajli. Jest to klasyczna margarita, jednakże z małą modyfikacją. Nie znajdziecie w niej likieru pomarańczowego Cointreau i syropu cukrowego. A dlaczego jeden z moich ulubionych koktajli? Składają się na to 3 powody... pierwszy to łatwość przygotowania (tylko 3 składniki). Przepis na margaritę jest mega prosty. Drugi - przeważnie wszystkie składniki mam pod ręką (tequila, limonka i syrop z agawy), a trzeci - jest naprawdę rewelacyjna :) Ważne żeby używać dobrej jakości tequili, wtedy margarita odda to co ma najlepsze, czyli smak :) Można używać tequili srebrnej lub złotej, jednakże polecam złotą. I najważniejsze! Używajcie tequili oznaczonej 100% blue agave. A dlaczego? O tym już kiedyś pisaliśmy w artykule Rodzaje tequili i jak ją pić? :) Tommys Margarita to idealny drink na przyjęcia. Co więcej, można również przygotować wcześniej w np. w dzbanku i wstawić do lodówki. Później wystarczy wyjąć na stół, postawić wiaderko z kostkami lodu. Wrzucać do szklanek i podlewać margaritą :) Banalne, prawda?

Składniki Tommy’s Margarita:

  • 60 ml tequilii - może być srebrna lub zlota
  • 30 ml soku z limonki
  • 10-15 ml syropu z agawy (w zależności od upodobań)
  • kostki lodu

Przygotowanie Tommy’s Margarita:

Do shakera wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy tequilę. Następnie do shakera wyciskamy sok z limonki i dodajemy syrop z agawy.

Zamykamy shaker i energicznie wstrząsamy przez około 15 sekund, tak aby wszystkie składniki dobrze się połączyły i jednocześnie mocno schłodziły.

Zawartość shakera można przelać do wypełnionej lodem szklanki lub kieliszka. W tym drugim przypadku, nie dodajemy do kieliszka lodu. Jeśli natomiast używamy kieliszka, warto na rancie szkła zrobić tak zwaną crustę z soli. Zobacz jak zrobić crustę.

Dodatkowo szkło można udekorować cienkim plasterkiem limonki. Sprawdza się to bardziej w przypadku szklanki. Jeśli używamy kieliszka, crusta z soli w zupełności wystarczy :)

Za zdrówko :)

tommys margarita 1

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(1 głos)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem