Jak zrobić barmański syrop cukrowy aromatyzowany papryczką jalapeno?

Jak zrobić barmański syrop cukrowy aromatyzowany papryczką jalapeno?

Syrop cukrowy Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Jak zrobić barmański syrop cukrowy aromatyzowany papryczką jalapeno?

Syrop cukrowy zwany również „simple syrup” to podstawowy składnik, który można znaleźć w każdym, ale to każdym cocktail barze. Jeśli takowego nie ma, uciekajcie z takiego baru gdzie pieprz rośnie :) Bez tego składnika nie ma zwyczajnie dobrego drinka. Alkohol lubi się z cukrem i już – nierozłączna para. Po co w ogóle jest syrop cukrowy? Po pierwsze żeby podbić smak drinka, po drugie cukier w postaci syropu ułatwia mieszanie się z płynami. Co więcej, taki syrop cukrotwy może posłuzyć nie tylko do drinków, ale również jako zamiennik zwykłego cukru do herbaty.

Trochę fizyki:
Są trzy czynniki, które ułatwiają łączenie się składników z płynami: mieszanie, stan rozdrobnienia i temperatura. Tak więc biorąc pod uwagę fakt, ze drinki robi się z lodem, cukier musi być już roztopiony, dlatego więc używa się syropu cukrowego. W innym wypadku rozpuszczenie cukru w drinku zajmowałoby wieki :) A przecież ma być zrobione szybko i sprawnie :)

Zobacz jak przygotować klasyczny syrop cukrowy „simple syrup”

Lubię eksperymentować ze smakami i syrop cukrowy podbiłem odrobiną papryczki jalapeno. Tym samy nadałem trochę aromatu i co najważniejsze odrobinę pikanterii. Taki syrop cukrowy świetnie sprawdza się w drinkach na bazie tequili :)

Co potrzebne żeby zrobić syrop cukrowy infuzowany jalapeno?

  • Papryczka jalapeno – świeża
  • Szklanka cukru
  • Szklanka wody
  • Rondelek do gotowania

Jak przygotować syrop cukrowy z jalapeno?

Do rondelka wlewamy wodę i wrzucamy ponakłuwaną nożem papryczkę jalapeno. Jest jeszcze druga możliwość... wykrajamy z papryczki plasterek i wrzucamy do wody. Gotujemy około 2 minut. Woda powinna w tym czasie złapać ostrość i aromat papryczki. Wyjmujemy papryczkę i wsypujemy cukier. Ponownie doprowadzamy do wrzenia. Należy pamiętać aby w tym czasie mieszać, żeby cukier się rozpuścił.

syrop cukrowy jalapeno 1

syrop cukrowy jalapeno 2

syrop cukrowy jalapeno 3

syrop cukrowy jalapeno 4

Jak cukier się rozpuści, odstawiamy do wystygnięcia.

syrop cukrowy jalapeno 5

Jak wystygnie przelewamy do buteleczki i wrzucamy jeszcze plasterek jalapeno.

Tak przygotowany syrop możecie przechowywać w lodówce około kilku tygodni :) jeżeli lubicie eksperymentować z drinkami, to warto taki „flakonik” mieć w lodówce :) Zawsze pod ręką :)

syrop cukrowy jalapeno 6

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(5 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem