Drink Aperol Spritz - Idealny przepis na włoski klasyk

Drink Aperol Spritz - Idealny przepis na włoski klasyk

Aperol Spritz Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink Aperol Spritz - Idealny przepis na włoski klasyk

Jakiś czas temu miałem przyjemność uczestniczyć w podróży po Włoszech, której tematem przewodnim było prosecco i wszystko co z nim związane. Zwiedzanie winnic w regionie Wenecji Euganejskiej, odwiedzanie ciekawych miejscówek, gdzie serwowany jest ten jakże szlachetny trunek oraz rzecz jasna degustacja wszelakich kombinacji drinków, których podstawą jest właśnie prosecco. Niewątpliwie jednym z takich drinków jest chyba najwiekszy z klasyków na bazie Aperola i prosecco, a zwie sie on Aperol Spritz. Jeden z najbardziej znanych i cenionych drinków na świecie.

Aperol Spritz zawojował całe Włochy. Możne go wypić niemalże w każdym lokalu Półwyspu Apenińskiego, ale i nie tylko... mocno atakuje również pozostałe kraje - znany jest już na całym globie.

Jak smakuje Aperol Spritz?

Jest lekko goryczkowy, ma posmak pomarańczy z rabarbarem, ziół i rzecz jasna fermentowanych winogron – za sprawą prosecco. Należy również pamiętać o bąbelkach, które przyjemnie balansują między językiem a podniebieniem :) To wszystko sprawia, że drink idealnie spisuje się w upalne letnie dni :) W końcu Włosi co do radzenia sobie z upałami nie mogą się mylić :D Ale jak przygotować Aperol Spritz w domu? Co zrobić, żeby lato i imprezy były przyjemniejsze? :)

Żeby przygotować Aperol Spritz, trzeba mieć pod ręką trzy składniki: Aperol, Prosecco (najlepiej Superiore D.O.C.G) i mineralną wodę gazowaną. Warto jeszcze pamiętać, że drink ma orzeźwiać, więc nie może w nim zabraknąć kostek lodu i czegoś co podbije aromat... czyli plasterka czerwonej pomarańczy :) Przepisów na tego jakże orzeźwiającego drinka jest wiele, ale jeden w szczególności mi odpowiada, a dokładnie wersja 3,2,1. Co to oznacza i jakie to są idealne proporcje Aperol Spritz? O tym poniżej w przepisie.

aperol spritz 701

Składniki Aperol Spritz:

  • 3 części czyli 75 ml - Prosecco (najlepiej Superiore D.O.C.G)
  • 2 części czyli 50 ml - Aperol
  • 1 część czyli 25 ml - woda mineralna gazowana
  • kostki lodu
  • plasterek czerwonej pomarańczy

Przygotowanie Aperol Spritz

Do kieliszka na białe wino wrzucamy kilka kostek lodu, nie oszczędzamy na nim :) Następnie odmierzamy 3 części prosecco (to jest około 75 ml) i wlewamy do kieliszka. Podobnie robimy z aperolem (ok. 50 ml). Dodajemy go do kieliszka z prosecco i uzupełniamy 25 ml wody mineralnej, najlepiej mocno gazowanej. Na sam koniec dodajemy plasterek pomarańczy, który podbije i wzmocni wrażenia smakowo-aromatowe :)

Tak przygotowany Aperol Spritz jest gotowy do picia.

Jakie są jeszcze inne wersje Aperol Spritz?

Można jeszcze robić w proporcjach 50 ml Prosecco, 50 ml Aperol i 50 ml wody gazowanej. W sumie jeśli chodzi o kombinowanie smakami to wszystko zależy od tego, co kto lubi i jakie proporcje uzna za najbardziej odpowiednie dla własnych kubków smakowych.

Nam jednak najbardziej pasuje w proporcjach 3, 2, 1 :)

aperol spritz2

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(30 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem