Boulevardier - klasyczne negroni nieco inaczej

Boulevardier - klasyczne negroni nieco inaczej

Negroni na whiskey Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Boulevardier - klasyczne negroni nieco inaczej

Negroni, jeden z największych koktajlowych klasyków globu. Znany i podawany w każdym liczącym się lokalu. Pierwowzorem był cocktail Americano, który został wzbogacony o gin i to w takiej właśnie wersji jest znany po dziś dzień. Składa się raptem z trzech składników w idealnie równych proporcjach: ginu, campari i słodkiego vermutu, np. martini rosso. Różnorodność smaków zawartych w negroni jest wręcz powalająca. Nuta goryczki, słodycz, ziołowy posmak i mocny akcent jałowca... jednymi słowy drink w swoim charakterze wytrawny, który spisuje się głównie jako aperitif, a także digestif. My jednak ze smakiem poszliśmy odrobinę inaczej... zamiast ginu użyliśmy whiskey.. Drink jest o wiele łagodniejszy w smaku, pasujący niemalże na każdą okazję. To jest to co w ostatnim czasie zawojowało nasze kubki smakowe :)

Cocktail Negroni

Składniki:

  • 40 ml - Jack Daniel's Gentleman Jack
  • 40 ml – Martini Rosso
  • 40 ml – Campari
  • Kostki lodu
  • Zest z pomarańczy

Przygotowanie negroni:

Jak przygotować boulevardiera? Odpowiedź jest jedna... niezwykle prosto! Wystarczy do naczynia (szklanicy barmańskiej) wrzucić 2-3 kostki lodu, a najlepiej użyć jedną wielką kostkę lodu. Schładza ona płyny bardzo szybko, a topi się bardzo wolno, przez co oddaje drinkowi bardzo mało wody.

Teraz należy wlać po kolei whiskey (w naszej wersji whiskey Gentleman Jack - jest delikatny w smaku), Martini Rosso i Campari. Wszystko mieszamy łyżką barową około 10-15 sekund. Teraz przelewamy przy pomocy sitka barowego typu Julep (bez obaw, możecie użyć każde inne sitko) do szklanki wyplenionej lodem. Na koniec dla nadania dodatkowego aromatu, szklankę należy delikatnie potrzeć po brzegach zestem (kawałkiem skórki) z pomarańczy. Ten sam zest następnie wrzucamy do drinka, dla dekoracji :) Proste, prawda? :D

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(1 głos)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem