Taco z długo duszoną szarpaną łopatką wieprzową - soczyście i aromatycznie

Taco z długo duszoną szarpaną łopatką wieprzową - soczyście i aromatycznie

Taco z szarpaną wieprzowiną Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Tacos>Taco z długo duszoną szarpaną łopatką wieprzową - soczyście i aromatycznie

Taco, jedna z najbardziej rozpoznawalnych potraw kuchni meksykańskiej. Znane w przeróżnych konfiguracjach smakowych — począwszy od samego nadzienia (mięso, ryba, owoce morza...) a skończywszy na samych dodatkach i salsach. Bez nich taco zwyczajnie by nie istniało. Mięso to jedno, ale właśnie dodatki i salsy to jest ich dopełnienie. To one nadają smaku i świeżości... a nawet i ostrości. Nie wyobrażamy sobie taco, którego np. nie da się skropić świeżym sokiem z limonki czy posypać świeżą kolendrą. Tym razem podrzucamy Wam przepis na taco, którego motywem przewodnim jest szarpana, długo duszona łopatka wieprzowa z marynatą chipotle. Niesamowicie soczysta, miękka i nieprzyzwoicie obłędna smakowo, podana na małych tortillach kukurydzianych. Siłą tych taco są dodatki, dzięki którym możecie sami sobie skomponować swoją ulubioną wersję taco :) Nic nie narzucamy, podrzucamy tylko różne konfiguracje smakowe :)

szarpana wieprzowina 800 4

Składniki:

Przygotowanie:

Mięso warto jest przygotować np. dzień wcześniej lub minimum 4 godziny przed podaniem taco :) To ze względu na czas, jaki mięso musi spędzić w piekarniku, aby było obłędnie soczyste i dało się lekko poszarpać widelcem.

Zobacz: Przepis na długo duszoną łopatkę wieprzową

Jak już mamy upieczone mięso, wystarczy je poszarpać widelcem, podlać odrobiną soków, w których się dusiło i chwilę podsmażyć na patelni przed podaniem.

szarpana wieprzowina 22

Mięso ma wciągnąć płyny, zrobić się jeszcze bardziej soczyste. Na patelnie nie wlewamy całości soków, jedynie część. Część soków, która zostanie w naczyniu po pieczeniu wieprzowiny, można wykorzystać do polania samych tacosów.

szarpana wieprzowina 24

szarpana wieprzowina patelnia 2

Teraz należy powrócić do momentu, jak mięso spoczywa w piekarniku. Ten czas jest doskonałym momentem na przygotowanie wszystkich niezbędnych składników, jakimi są dodatki do tacosów. W tym czasie zabieramy się za przygotowanie wszystkich dodatków wg naszych przepisów:

Jak już mamy gotowe wszystkie dodatki zabieramy się za montowanie tacosów.

Tortillę podgrzewamy na patelni po 10-15 sekund z każdej strony, przekładamy do zwiniętej ściereczki. Po pierwsze tortille zachowają swoją elastyczność, po drugie wciąż będą ciepłe.

Można również podgrzać tortille i już na podgrzane rozłożyć mięso i podać gotowe na talerzu.

szarpana wieprzowina 42

Teraz dodatki - i tak jak pisaliśmy, to już wszystko wg waszego uznania i preferencji smakowych. Ważne, aby tortilla była ciepła, a mięso soczyste :)

Jak podawać taco?
Jak pisaliśmy powyżej są dwie opcje... można je porozkładać na talerzach, już w gotowych konfiguracjach smakowych. Jeśli jednak chcecie, żeby każdy uczestnik posiłku sam sobie ustalał konfigurację, to tortille podajemy zawinięte w ściereczkę, mięso na rozgrzanej patelni (tam będzie dłużej trzymać ciepło), a pozostałe składniki w miseczkach. Wtedy każdy może sobie jeść, to co będzie chciał i jak będzie chciał :)

szarpana wieprzowina 1

szarpana wieprzowina 800 4

szarpana wieprzowina 800 6

Zresztą to jest prawdziwa siła dobrego taco :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(7 głosów)
Dział: Tacos

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem