Restauracja Terra w Warszawie w pięciogwiazdkowym hotelu Westin - Byliśmy na oficjalnym otwarciu

Restauracja Terra w Warszawie w pięciogwiazdkowym hotelu Westin - Byliśmy na oficjalnym otwarciu

Terra Westin Warsaw Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Restauracja Terra w Warszawie w pięciogwiazdkowym hotelu Westin - Byliśmy na oficjalnym otwarciu

W Warszawie otwarto nową restaurację Terra, która znajduje się w pięciogwiazdkowym hotelu The Westin Warsaw. Zastąpiła restaurację Fusion. Terra skupia się na kuchni krajów basenu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, oferując różnorodne, wyraziste smaki i przyprawy.

restauracja terra westin warszawa 13

Nazwa Terra, czyli "ziemia" po łacinie, odzwierciedla menu, które jest podróżą po słonecznych krajach, takich jak Izrael, Turcja, Grecja, Włochy czy Maroko.

restauracja terra westin warszawa 6

restauracja terra westin warszawa 3

restauracja terra westin warszawa 2

Restauracja kładzie nacisk na wykorzystanie sezonowych składników oraz na tradycyjne techniki kulinarne. Oferuje ona dania takie jak:

  • Muhhamara, intensywny dip z pieczonej czerwonej papryki i orzechów włoskich, to idealna potrawa do dzielenia się.
  • Arancini z dorsza to kęsy kremowego risotto z dorsza, zamknięte w chrupiącej smażonej skorupce. Zachwycają kontrastem tekstury i smaku.
  • Rosół jagnięcy gotowany jest na wolnym ogniu z aromatycznymi ziołami i przyprawami.
  • Spaghetti Zaatar jest unikalną odmianą klasyki, z ziemistymi nutami przyprawy zaatar dodawanej do makaronu wraz ze świeżym szpinakiem.
  • Moussaka czyli popularne ponadczasowe greckie danie serwowane jest w nowej odsłonie, łączącej pikantną mieloną jagnięcinę, kremowy beszamel i pieczony bakłażan.
  • Dorada, kolejne popisowe danie Terry, jest delikatnie przygotowana, co pozwala świeżości ryby zająć centralne miejsce

Pełne menu znajdziecie pod linkiem: Menu Restauracja Terra w The Westin Warsaw

restauracja terra westin warszawa 10

restauracja terra westin warszawa 13

Szefowie kuchni Janusz Korzyński i Rafał Grzyb wprowadzili do menu swoje kulinarne wizje, łącząc tradycję z nowoczesnością. Restauracja jest również miejscem spotkań, oferując dania idealne do dzielenia się w stylu charakterystycznym dla kuchni śródziemnomorskiej.

restauracja terra westin warszawa 5

restauracja terra westin warszawa 7

restauracja terra westin warszawa 8

Michael Hopf, dyrektor hotelu The Westin Warsaw, podkreśla, że restauracja Terra oferuje nie tylko indywidualne dania, ale również szeroki wybór potraw przeznaczonych do wspólnego spożywania, co jest charakterystyczne dla kultury kulinarnej krajów Morza Śródziemnego. Jako przykład wskazuje na Muhammarę, jedno z ich popisowych dań. Dzięki temu podejściu Terra staje się idealnym miejscem na towarzyskie spotkania i relaksujące wieczory w gronie rodziny i przyjaciół przy smacznych posiłkach.

restauracja terra westin warszawa 11

Wnętrze restauracji zaprojektowane przez studio NAP ma powierzchnię 243 metry kwadratowe i może pomieścić 96 gości. Charakteryzuje się ziemistymi barwami, minimalizmem i botanicznymi akcentami, co tworzy atmosferę współgrającą z filozofią Terra.

W restauracji Terra napoje są równie starannie dobierane, jak potrawy, co odzwierciedla zaangażowanie w jakość i wpływy regionalne. Koktajle takie jak „Sand & Smoke” i „Hibiscus Margarita” przyciągają swoimi oryginalnymi smakami, podczas gdy „Mint Sour” i „Mediterranean Mule” oferują świeże interpretacje klasycznych drinków.

Selekcja win jest idealnym uzupełnieniem kulinarnych doświadczeń w restauracji Terra, prezentując szeroką gamę win regionalnych, międzynarodowych oraz popularnych win naturalnych, co pozwala gościom na głębsze zanurzenie się w smaki oferowane przez restaurację.

restauracja terra westin warszawa 16

restauracja terra westin warszawa 9

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
Ostatnio zmienianyśroda, 17 kwiecień 2024 13:59
(2 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem