Jak oczyścić kurki

Jak oczyścić kurki

Jak oczyścić kurki
Jesteś tutaj:Porady>Jak oczyścić kurki

No i przyszła pora na kurki... Możliwości ich zastosowania jest wiele. Najpopularniejsza propozycja to chyba kurki w śmietanie podawane z makaronem, pieczonym mięsem czy drobiem. Bardzo często wykorzystywane są także w jajecznicy lub omlecie. Przysmażone na maśle świetnie nadają się także jako nadzienie do pierogów lub naleśników. Kurki można także marynować i mrozić. Zanim jednak przystąpimy do gotowania, duszenia, marynowania i w końcu jedzenia, musimy kurki oczyścić. Sposobów jest kilka, ale tylko jeden prosty i skuteczny.

Można czyścić na sucho, ale to niewygodne i bardzo czasochłonne. Można płukać pod wodą ale nie jest to sposób do końca skuteczny. Można w końcu obsypać kurki mąką i zalać zimną wodą. Ale nie radzimy – mąka oblepi kurki i potem trzeba spędzić sporo czasu na czyszczeniu nie tylko z brudu i piasku, ale przede wszystkim z mąki.

Poniżej przedstawiamy Wam najlepszy naszym zdaniem sposób na to, jak oczyścić kurki. Potrzebujemy do tego tylko sól i wrzątek.

kurki-czyszczenie

W pierwszej kolejności zasypujemy suche kurki solą, a następnie zlewamy wrzątkiem.

kurki-czyszczenie-solenie

Solenie

kurki-czyszczenie-wrzatek

Zalewanie wrzątkiem

Teraz mieszamy. Po chwili kurki wypłyną na powierzchnię, a piach opadnie na dno.

kurki-osad

Gdy piach i brud już osiądą na dnie, wybieramy kurki łyżką cedzakową i osuszamy na ręczniku.

kurki-czyszczenie-recznik

W razie potrzeby operację powtarzamy. Większość kurek jest już czysta po pierwszym płukaniu, ale czasami, te najbrudniejsze, trzeba zalać trzy razy. Najlepsze w tej metodzie jest to, że moczenie nie wpływa to na ich kondycję. Nadal są jędrne, nie tracą kształtu i nie rozchodzą się. Sposób skuteczny, niewymagający i godny polecenia.

 

Jeżeli znacie jakieś inne skuteczniejsze sposoby, napiszcie. Chętnie je wypróbujemy.

NASZE PRZEPISY Z KURKAMI:

 

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(22 głosów)
Dział: Porady

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem