Guachinche El Cordero na Teneryfie - wyjątkowa restauracja na plantacji bananów

Guachinche El Cordero na Teneryfie - wyjątkowa restauracja na plantacji bananów

Guachinche El Cordero Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Guachinche El Cordero na Teneryfie - wyjątkowa restauracja na plantacji bananów

Na południu Teneryfy, kilkanaście kilometrów od tętniącego życiem i mocno turystycznego miasta Costa Adeje, znajduje się prawdziwa lokalna perła – resturacja Guachinche El Cordero. Co najciekawsze, znajduje się na plantacji bananów. To nie tylko miejsce na mapie kulinarnej wyspy, ale autentyczne doświadczenie, które przenosi odwiedzających w serce plantacji bananów, oferując nie tylko wyśmienite dania, ale i niespotykany gdzie indziej klimat. Przekraczając progi El Cordero, można odnaleźć coś więcej niż restaurację - można odkryć enklawę autentyczności i smaku.

Może na początek małe wyjaśnienie nazwy El Cordero. "El Cordero" po hiszpańsku oznacza "jagnię" lub "baranka". Jest to popularne określenie, często używane w kontekście kulinarnym, szczególnie w odniesieniu do dań z jagnięciny, które są popularne w wielu regionach Hiszpanii oraz w kuchniach hiszpańskojęzycznych krajów. W kontekście restauracji, nazwa "El Cordero" wyraźnie sugeruje specjalizację w daniach z jagnięciny i podkreśla związek z tradycyjną hiszpańską kuchnią,

Unikatowy charakter restauracji ujawnia się już po przekroczeniu drzwi. Wchodząc do El Cordero, goście są witani przez rozległą przestrzeń z klepiskiem ziemnym, które natychmiast zanurza ich w atmosferze miejsca. Imponująca witryna z wiszącymi sztukami mięsa nie tylko robi wrażenie, ale również zapowiada kulinarne przeżycia.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 1

restauracja guachinche el cordero teneryfa 2

Warto również wspomnieć o parkingu - przestronnym i wygodnym, zwiastującym komfort, jakiego mogą spodziewać się goście. Jest to ważne, biorąc pod uwagę, że dojazd do El Cordero samochodem to często jedyna opcja.

Restauracja, z klepiskiem ziemnym zamiast tradycyjnej podłogi, sprawia wrażenie jakby czas się tu zatrzymał, a natura splatała się z tradycją. Gwar, śmiech, rozmowy - to wszystko tworzy biesiadną atmosferę, w której każdy znajdzie coś dla siebie, od rodzinnych spotkań po romantyczne kolacje. Co ważne, El Cordero jest podzielone na strefy, z których każda oferuje inny klimat - od (niestety) dusznych sal po przewiewne przestrzenie (z wiatrakami pod sufitem), idealne na długie, leniwe posiłki.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 4

restauracja guachinche el cordero teneryfa 18

Wybór odpowiedniego stolika w El Cordero może być kluczowy, zwłaszcza w cieplejsze dni. Niektóre sale są bardziej duszne, inne oferują przyjemny chłód dzięki wiatrakom. Lokalizacja na plantacji bananów oznacza, że zadaszenie zapewnia głównie cień, co warto mieć na uwadze.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 20

Co można zjeść w restauracji El Cordero na plantacji bananów - menu

Już na początku, El Cordero wita gości zestawem pieczywa, w tym mini bagietek, oraz sosami mojo rojo i mojo verde, dodającymi smaku oliwkom. To typowe hiszpańskie powitanie, z tym wyjątkiem, że jeśli goście skosztują tych przysmaków, zostaną one doliczone do rachunku - w El Cordero to koszt około 10 euro.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 3

Kulinarna podróż

Menu w El Cordero to festiwal smaków. Jest naprawdę okazałe: od grillowanej jagnięciny, poprzez króliki, aż po tradycyjne papas arrugadas z sosami mojo. Każde danie to uczta dla zmysłów, podkreślona gigantycznymi porcjami, które zadowolą nawet największe apetyty. Warto spróbować pół kurczaka z chrupiącą skórką czy delikatną, rozpływającą się w ustach jagnięcinę, serwowaną z kanaryjskimi ziemniaczkami.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 13

restauracja guachinche el cordero teneryfa 8

restauracja guachinche el cordero teneryfa 10

restauracja guachinche el cordero teneryfa 12

Dla najmłodszych gości przygotowano klasyki w dziecięcych porcjach, a wśród przystawek królują świeże pieczywo z sosami mojo i oliwkami.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 11

Nie można zapomnieć o sangrii, która doskonale komplementuje każdy posiłek.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 5

restauracja guachinche el cordero teneryfa 7

Podsumowanie wrażeń

El Cordero to restauracja specjalizująca się w grillowanych daniach i kuchni europejskiej. Znana jest z dużych porcji i różnorodnego menu, w którym znajdują się dania z jagnięciny, grill mieszany, kanaryjskie ziemniaki, sałatki, chleb, frytki, tuńczyk oraz inne mięsne przysmaki. Menu opracowane jest tak, aby zadowolić różne gusta, co czyni ją świetnym miejscem zarówno dla miłośników mięsa, jak i osób ceniących dobrą kuchnię europejską.

El Cordero to coś więcej niż restauracja – to kulturowa i kulinarna ekspedycja. Choć ceny mogą być nieco wyższe, to doświadczenie, które oferuje, jest tego warte. Od egzotycznego otoczenia po wyśmienite dania, El Cordero to miejsce, które zapada w pamięć nie tylko ze względu na ciekawą kuchnię, ale i niepowtarzalny klimat.

restauracja guachinche el cordero teneryfa 21

restauracja guachinche el cordero teneryfa 22

restauracja guachinche el cordero teneryfa 17

Jego lokalizacja na plantacji bananów dodaje mu egzotycznego uroku, a możliwość podziwiania drzew bananowych i zwierząt w zagrodzie czyni z wizyty prawdziwą przygodę, szczególnie dla najmłodszych. I jako pamiątka, każdy gość otrzymuje kiść bananów - gest, który podkreśla unikalność tego miejsca i sprawia, że El Cordero to nie tylko restauracja, ale część historii i ducha Teneryfy.

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
Umiarkowane
Link do strony:
Guachinche El Cordero
Facebook:
Restaurante El Cordero
Adres:
TF-652, 8, 38639 El Monte O Guargacho, Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
Ostatnio zmienianyczwartek, 30 listopad 2023 12:15
(2 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem