El Fuego Bródno - jest smak, są mieszane uczucia

El Fuego Bródno - jest smak, są mieszane uczucia

El Fuego Bródno Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>El Fuego Bródno - jest smak, są mieszane uczucia

El Fuego, po hiszpańsku ogień. I wiecie co? Nie zabrakło ognia, a nawet było go dużo, dużo za dużo. Na tyle dużo, że pozostał pewien niesmak. Ale do rzeczy. Lokal, otworzył się w połowie 2020 roku na warszawskim Bródnie przy ul. św. Wincentego 93/3. Lokalizacja dla mieszkańców Bródna i okolicznych dzielnic jak najbardziej super, dla osób takich ja my - mieszkańców Woli - już trochę gorzej. Prawdę powiedziawszy powód, dla którego tak długo nie odwiedziliśmy El Fuego spowodowany był właśnie odległością. Naprawdę nie było nam po drodze. Na szczęście w końcu się udało i mieliśmy okazję popróbować kilku meksykańskich pozycji.

Wracając jeszcze do lokalizacji, to warto pamiętać, że jeśli chcecie podjechać do El Fuego samochodem, to warto uzbroić się w odrobinę cierpliwości szukając miejsca do zaparkowania. Okoliczne ulice nie ułatwiają. Praktycznie wszystkie miejsca oznakowane i przypisane do mieszkańców bloków. Nasza determinacja nie pozwoliła nam jednak odjechać z kwitkiem. Znaleźliśmy miejsce i przekroczyliśmy próg El Fuego.

el fuego brodno 1

Ciepły, baaa, nawet gorący dzień. Przed lokalem parasolki, ale było na tyle upalnie, że wybraliśmy jednak stolik wewnątrz lokalu. Klimatyzacja i brak nieprzyjemnych zapachów z kuchni utwierdziły nas tylko w tym, żeby wybrać stolik w środku.

Miejsce bardzo przyjemne, kolorowe, ale bez przesady z „meksykańską cepelią”. Są akcenty nawiązujące do Meksyku, które jasno i wyraźnie mówią, w jakim lokalu się znajdujemy. Naprawdę jest przytulnie i sympatycznie.

el fuego brodno 3

el fuego brodno 4

el fuego brodno 2

Na zamówienie jakoś specjalnie długo nie czekaliśmy. Zamówiliśmy klasyki w postaci tacos, taquitos, quesadillas i obowiązkowo churros.
Jeśli chodzi o tacos, to słowa uznania za to, że jest możliwość zamówienia miksu smaków czyli „taco combo”. 4 szt. w zestawie w cenie 39,90 zł. Naprawdę dobry krok i szkoda, że tak dużo lokali tego nie ogarnia. Wiem, wiem, mnóstwo lokali tłumaczy się tym, że „tabaka”, że ciężko to rozliczyć, że dużo zamieszania… Otóż moi drodzy, jak widać są lokale, które sobie z tym radzą i to bardzo dobrze. A to super ukłon w stronę gościa, że może popróbować i wybrać to co mu najbardziej smakuje i wrócić :) El Fuego, za to wielkie brawa!

el fuego brodno 5

el fuego brodno 6

Jeśli chodzi o smak tacos to bardzo na plus. Urozmaicone, ciekawe tacos ze smakiem i pomysłem. W zestawie znajdziecie taco de pollo (z kurczakiem), taco de birria, taco carnitas. Oprócz tego możecie również zamówić tacos vege. Wszystkie tacos naprawdę smaczne, dobra tortilla kukurydziana, dobrze przyprawione mięso. Szczególnie ciekawe było taco birria. Dobrze przysmażona tortilla, fajne mięso i ogólnie całokształt na plus. Niestety jest też mega minus… pytam się gdzie kolendra? Jeden listek to stanowczo zbyt mało. Smutek wielki, bo brakło dopełnienia smaku, a mogło być niemalże perfekcyjnie.

el fuego brodno 9

Największy minus to jednak taquitos. Tu przytrafił się duuuuuuży fakap. Jak już wspominaliśmy na początku, El Fuego znaczy ogień. I w tym przypadku było go zbyt dużo. Taquitos nie tyle przypalone, ale totalnie spalone. Węgiel, węgiel i jeszcze raz węgiel. Ilość "zieleniny" na górze nie spowodował, że tego nie zauważymy. Naprawdę smutek, że w ogóle wyjechało coś takiego z kuchni, że w ogóle ktoś to wypuścił przez drzwi. Oczywiście wróciło na kuchnię.

el fuego brodno 12

el fuego brodno 13

Kolejna porcja była już w porządku, ale niesmak jednak pozostał :( Naprawdę ciężko nam się pisze o takich rzeczach, ale staramy się być w swoim subiektywizmie jak najbardziej obiektywni i rzetelni. Wystarczyło nie przeciągnąć. Tylko tyle. Druga uwaga do taquitos, szkoda, że były z tortilli pszennej, a nie z kukurydzianej. Znacznie lepszy byłby efekt wizualny i smakowy gdyby użyta była tortilla kukurydziana. 

Dla Tosi zamówiliśmy quesadille, za którą przepada. Quesadilla była z cheddarem, mozzarellą i salsą pico de gallo. Przynajmniej tak było napisane w menu. I tu quesadilla naprawdę na dobrym poziomie, bardzo smaczna i z super tortillą pszenną, salsa pico de gallo aż taką pico de gallo nie była, przynajmniej z konsystencji. Ale nie czepiamy się zbytnio, przynajmniej łatwiej się w niej macza kawałki quesadilli :) Wrażenia smakowe quesadilli bardzo plus. Tosia zjadła ze smakiem.

el fuego brodno 8

I ostatnie to churros. Churros wielbimy z całego serca i jak gdzieś w menu widzimy ich obecność, zawsze zamawiamy. Tak było i tym razem. Zaświeciły się nam oczy jak zobaczyliśmy churros. I tu zaczęły się lekkie schody. O ile były podane z „sercem” (przynajmniej z kształtu), tak druga strona pokazała odrobinę inne oblicze, to bardziej tłuste. Churros niestety nasiąknięte olejem :(

el fuego brodno 14

el fuego brodno 15

Jak nasze ogólne wrażenia?

W dużym skrócie można to określić następująco: dużo „niesmaku” w dobrym smaku. Niestety spalone taquitos, brak kolendry, ociekające olejem churros mocno przykryły nam to co ma w sobie El Fuego, czyli pomysłowość i dobry smak. Taquitos obroniły się w wersji drugiej, poprawione. Po powrocie z kuchni, było już OK. Tacos bardzo przyzwoite, szczególnie birria i carnitas. Brakowało tylko „kropki nad i” w postaci kolendry. Quesadilla w wersji dziecięcej bardzo OK. Churros też byłyby super gdyby nie było nasiąknięte olejem niczym gąbka.

Ceny jak i porcje są mocno przyzwoite. Można się najeść za dobrą kwotę. Mamy nadzieję, że kuchnia miała zwyczajnie słabszy dzień albo brakło szefa kuchni, może zwyczajnie jakiegoś ogniwa, które mogłoby nad tym zapanować. Coś tam w ten dzień najwyraźniej nie "pykło". Dajemy jeszcze El Fuego szansę, bo po tym co serwują widać w nich potencjał. Tymczasem dajemy ocenę średnią do poprawy :) Będziemy „ogień” obserwować i mimo naszych doświadczeń mocno kibicować i trzymać kciuki, bo Bródno zasługuje na dobry lokal z super meksykańskim jedzeniem.

el fuego brodno 11

'

Nasza ocena restauracji El Fuego Bródno:

8 pkt
Smak
10 pkt
Ceny
9 pkt
Obsługa
9 pkt
Atmosfera

Jak dotrzeć do restauracji El Fuego Bródno?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
umiarkowane
Link do strony:
Facebook El Fuego Bródno
Ostatnio zmienianypiątek, 15 październik 2021 09:32
(3 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem