Orzeźwiająca salsa z ananasa, kolendry i soku z limonki

Orzeźwiająca salsa z ananasa, kolendry i soku z limonki

Orzeźwiająca salsa z ananasa, kolendry i soku z limonki
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Salsy, sosy i dipy>Orzeźwiająca salsa z ananasa, kolendry i soku z limonki

Dodatki do jedzenia są bardzo ważne, w szczególności jeśli chodzi o kuchnię meksykańską. Generalnie końcowy smak zależy tak naprawdę od sosów i sals, które zostają podane do dania. Niektóre salsy mają za zadanie złagodzić ostrość potraw, inne wręcz odwrotnie, odgrywają rolę wzmaczniacza pikantności :) Dziś proponujemy Wam kolejną salsę łagodną – tym razem z ananasa, świeżej kolendry i limonki. Trzy proste składniki, a połączone ze sobą nadają daniu świeżość i obłędny aromat. Ananas pieknie pachnie, do tego zapach kolendry i zapach limonki... :) Wybierajcie zawsze świeżego ananasa. Te z puszki nie są takie smaczne i takie aromatyczne. Salsa jest szybka i łatwa w przygotowaniu. Idealnie nadaje się do tacosów w każdym wydaniu, tych ostrych jak i łagodnych. Taką salsę można dodatkowo wzbogacić czymś ostrym, np szczyptą pieprzu cayenne. Jest bardzo uniwersalna i można ją podawać do niemal każdej potrawy rodem z Meksyku :)

SKŁADNIKI:

  • 1/2 świeżego ananasa
  • limonka
  • garść kolendry

PRZYGOTOWANIE:

Do przygotowania i obrania ananasa wystarczy sam nóż i odrobina siły :) Rozpoczynamy od odcięcia pióropusza, a następnie odcinamy skórę.

salsa z ananasa 001

Ciekawostka:
Jak sprawdzić, czy ananas jest dojrzały? Chwyćcie w palce jednego liścia z pióropusza i pociągnijcie, jeśli dość łatwo się wyrwie, to znaczy, że jest dojrzały i dobry do jedzenia :)

salsa z ananasa 002

Ananasa najlepiej obierać od góry do dołu nożem. Tak jest najłatwiej. Nie obierajcie wokoło :D Pamiętajcie, żeby obrać dokładnie. W miejscu gdzie są czarne "oka" trzeba je wyciąć. Jeśli nie obierzecie dokładnie nic się nie stanie, ale będą tylko przeszkadzać podczas jedzenia :)

salsa z ananasa 003

Teraz musimy usunąć rdzeń ananasa. Jeżeli nie mamy specjalnego przyrządu do usuwania rdzenia, musimy poradzić sobe bez nie niego. W tym celu rozkrawamy na ćwiartki.

salsa z ananasa 004

Pocięcie na ćwiatrki ułatwi nam dobranie się do twardego rdzenia. Wtedy wystarczy go zwyczajnie odciąć.

salsa z ananasa 005

Po tym jak dokładnie obierzemy owoc i wytniemy rdzeń, pozostaje nam samo najlepsze czyli soczysty miąższ. Teraz nie pozostaje nic innego jak pokroic go w drobną kosteczkę.

salsa z ananasa 006

Kroimy i przekładamy do miseczki.

salsa z ananasa 007

Skrapiamy sokiem z limonki. Nie trzeba dużo soku, musicie po prostu wyczuć swój smak. Wszystko zależy od Was czy podejdzie Wam bardziej kwaskowe czy też nie.

salsa z ananasa 009

Siekamy drobno świeżą kolendrę i mieszamy w miseczce z ananasem i sokiem z limonki.

salsa z ananasa 008

salsa z ananasa 010

salsa z ananasa 011

Tak przygotowana salsa jest gotowa :)

salsa z ananasa 012

Smacznego! 

Można podawać bezpośredno po przygotowaniu. Można też przygotować wcześniej i przechować kilka godzin w lodówce. 

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(9 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem