Koktajl "Pigwa Sour" na bazie wódki i shruba

Koktajl "Pigwa Sour" na bazie wódki i shruba

Pigwa Sour Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Koktajl "Pigwa Sour" na bazie wódki i shruba

Słowo “sour” przewija się w moich drinkach dość często. Z prostego powodu - bardziej wolę smak kwaśny niż słodki :) A sour oznacza właśnie "kwaśny”, Ot cała filozofia :) Czy to whisky sour, czy to tequila sour, czy zupełnie coś innego, zawsze musi być ta nuta szczypiąca w język. Ostatnio wpadł mi w ręce shrub z pigwy od Sad Zaścianki. W chwili zaświtał pomysł na jego wykorzystanie, właśnie w koktajlu “Pigwa sour”. Pigwa potocznie uznawana jest za polską cytrynę, dlatego pasuje tu jak ulał. Do tego w postaci shruba? Dlaczego nie? Lekka octowość pozostawiająca na języku delikatny finish “pikanterii”. Tak więc powstał koktajl na bazie wódki, shruba z pigwy, odrobiny limonki i biała z jajka, które nadaje drinkowi aksamitność. I wiecie co? Taka forma wykorzystania shruba z pigwy jest petardą!

Składniki

  • 40 ml Finlandia Vodka
  • 20 ml Shrub pigwa Sad Zaścianki
  • 20 ml sok z limonki
  • 10 ml syrop cukrowy
  • Białko jajka

Przygotowanie:

Do shakera wrzuć jedną kostkę lodu. Wlej sok z limonki, shrub z pigwy, syrop cukrowy i dodaj oddzielone od żółtka białko. Zamknij shaker i energicznie wstrząsaj przez około 10-15 sekund. W tym czasie składniki muszą się wymieszać, a białko ubić na piankę.

Pamiętaj, aby nie wrzucić zbyt dużo lodu, bo pianka się nie ubije. Białko ubije się najlepiej gdy jest ciepłe.

Następnie otwórz shaker, wlej wódkę i dorzuć kilka kostek lodu. Zamknij shaker ponownie i wstrząsaj nim jeszcze przez około 10 sekund. Jak ścianka shakera się oszroni, to znak, że można przestać mieszać.

Teraz za pomocą sitka barowego przelej zawartość shakera do kieliszka lub szklanki. Udekoruj plasterkiem suszonej limonki.

I gotowe! :)

schrub pigwa sour finlandia vodka

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(1 głos)
Dział: Drinki, Impreza

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem