Jak zrobić suszone pomarańcze?

Jak zrobić suszone pomarańcze?

Suszone pomarańcze Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Porady>Jak zrobić suszone pomarańcze?

Co prawda święta za nami, ale na suszone pomarańcze zawsze jest dobry czas. Możemy je wykorzystać nie tylko jako świąteczne ozdoby choinkowe, ale także jako ozdoby kuchenne czy składnik drinków, w szczególności w karnawale. To ostatnie wykorzystanie jest chyba najbardziej efektowne :) Wykonanie suszonych pomarańczy jest niezwykle proste. Samo przygotowanie nie zajmuje zbyt dużo czasu, suszenie w piekarniku juz tak. Ale podczas suszenia możemy z powodzeniem zająć się innymi domowymi czynnościami. Efekt końcowy i zapach unoszący się w mieszkaniu rekompensuje oczekiwanie.

SKŁADNIKI:

  • kilka pomarańczy (warto używać 2 rodzajów pomarańczy z czerwonym i pomarańczowym miąższem)

PRZYGOTOWANIE:

Jeżeli chcemy wykorzystywać pomarańcze w przygotowaniu innych dań, na przykład drinkach, musimy je dokładnie wyparzyć wrzątkiem, wymyć i wyszczotkować. Usuniemy w ten sposób całą chemię.

likier pomaranczowy 001

Następnie kroimy pomarańcze w plastry o grubości pół centymetra. Pamiętajmy, że w miarę suszenia się pomarańczy grubość będzie się zmniejszała, dlatego nie wolno kroić na zbyt cienkie plastry. 5 milimetrów w zupełności wystarczy.

suszone pomarancze 002

suszone pomarancze 003

Plastry rozkładamy na kratce lub blaszce do pieczenia. Podczas suszenia plastry będą się wyginać, więc można od czasu do czasu obrócić na drugą stronę, aby się prostowały.

suszone pomarancze 004

Rozgrzewamy piekarnik do temperatury ok 90-100 stopni C.

Suszenie powinno trwać około 3 godzin. Jeśli po tym czasie pomarańcze nie będą zbyt suche, to można jeszcze trochę potrzymać. Po tym czasie, warto jeszcze po wyłączeniu piekarnika, potrzymać pomarańcze w środku, do czasu jego ostygnięcia.

suszone pomarancze 005

Możemy również rozłożyć blisko kaloryfera – wtedy suszenie zajmie kilka dni, ale to również jest pewna alternatywa, a i zapach w mieszkaniu będzie utrzymywać się znacznie dłużej :)

suszone pomarancze 006

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(4 głosów)
Dział: Porady

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem