Śledzie na pieczonym ziemniaku jako przekąska finger food

Śledzie na pieczonym ziemniaku jako przekąska finger food

Śledzie na pieczonym ziemniaku Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Przepisy reszty świata>Śledzie na pieczonym ziemniaku jako przekąska finger food

Śledzie, śledzie, śledzie... ile ludzi tyle pomysłów na formy jego podania. Tym razem prezentujemy Wam bardzo fajny sposób podania w postaci najzwyklejszej przekąski pasującej nie tylko do wigilijnego stołu, ale również jakoś przekąska typu finger food do wódeczki. Bez problemu można sobie z nią poradzić nie tylko widelcem ale zwyczajnie palcami bez ryzyka pobrudzenia się. Podrzucamy Wam również dwa sposoby przygotowania ziemniaków. Jeden przy pomocy opalarki, która jest mega pomocna w przypadku braku czasu, oraz drugi z użyciem piekarnika. Oba sposoby są przez nas sprawdzone. Z piekarnika korzystaliśmy do momentu jak nie posiadaliśmy opalarki, obecnie takową już dysponujemy i nasze życie diametralnie się zmieniło :D

Składniki:

  • małe ziemniaki – im mniejsze tym lepsze
  • śledzie w zalewie octowej - Zobacz przepis na śledzie w occie
  • koperek
  • śmietana
  • pieprz grubo mielony lub młotkowany
  • sól gruboziarnista

Są dwa sposoby przygotowania ziemniaków:

Sposób 1 z opalarką.

Jeśli dysponujemy opalarką, to ziemniaki zwyczajnie gotujemy w skórce. Przed wstawieniem na ogień, należy jednak dokładnie je umyć pod bieżącą wodą. Ziemniaki gotujemy standardowo w osolonej wodzie do momentu aż zmiękną. Najlepiej sprawdzić, czy są miękkie, wbijając widelec. Jeśli wejdzie lekko, oznacza że ziemniaki należy zdjąć z ognia i ostudzić.

Jak ziemniaki ostygną, kroimy je na dwie równe połówki i opalamy opalarką z jednej i drugiej strony. Dzięki temu ziemniaki zyskają bardzo miły aromat, prawie jak z ogniska, po drugie ziemniaki zyskają również ciekawy efekt wizualny. Tak przygotowane ziemniaki są gotowe do kolejnego etapu, jakim jest układanie na nich śledzi.

sledzie na ziemniaku 01

sledzie na ziemniaku 02

Sposób 2 bez opalarki, a z wykorzystaniem piekarnika.

Podobnie jak w pierwszym przypadku z opalarką, ziemniaki należy wcześniej ugotować. Różnica polega na tym, że ziemniaki nie są gotowane do miękkości, a jedynie przez około 15 minut. Po tym czasie wyjmujemy je z wody i osuszamy. Po osuszeniu kroimy ziemniaki na dwie równe połówki i układamy na blaszce do pieczenia. Piekarnik rozgrzewamy do temperatury około 200 stopni i wkładamy do niego blaszkę z ziemniakami na około 10-15 minut. Najpierw kładziemy płaską stroną do dołu a po 5-7 minutach odwracamy na drugą stronę. Ziemniaki pieczemy z funkcją termoobiegu, dzięki temu lepiej się opali skórka. Upieczone ziemniaki wyjmujemy z piekarnika i studzimy.

Tak przygotowane ziemniaki są gotowe do łączenia ze śledziem.

Przygotowanie śledzi.

My używamy do tego śledzi w occie, bardzo fajnie się komponują z ziemniakiem. Zobacz jak przygotować śledzie w zalewie octowej. Filety śledzi kroimy w romby a następnie układamy na połówkach ziemniaków.

sledzie na ziemniaku 03

Na śledziu kładziemy jeszcze małego kleksa śmietany i małą gałązkę świeżego koperku. Na koniec posypujemy wszystko grubo zmielonym lub młotkowanym pieprzem i grubo mieloną solą, która nada fajnej chrupkości.

sledzie na ziemniaku 06

sledzie na ziemniaku 04

Tak przygotowane śledzie są gotowe do spożycia jako przekąska typu „finger food” czyli zwyczajnie do łapki i na raz do ust :)

sledzie na ziemniaku 05

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(7 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem