Pyzy, flaki gorące na warszawskiej Pradze - smakiem i klimatem podobijają kubki smakowe i serca

Pyzy, flaki gorące na warszawskiej Pradze - smakiem i klimatem podobijają kubki smakowe i serca

Pyzy, flaki gorące Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Pyzy, flaki gorące na warszawskiej Pradze - smakiem i klimatem podobijają kubki smakowe i serca

Pyzy, flaki gorące, to bezdyskusyjnie jedna z niekwestionowanych ikon warszawskiej Pragi. Być na ulicy Ząbkowskiej i nie zboczyć w ulicę Brzeską to kardynalny błąd, wręcz grzech. Świetne miejsce jako start do „czegoś grubszego”, jeśli wiecie o czym mówimy :D Wieczne kolejki, praski klimat, lokal niewielkich gabarytów, zapach smażonej cebulki i skwarków… to wszystko sprawia, że jest to miejsce wręcz magiczne. To kwintesencja kuchni warszawskiej. To miejsce, do którego należy zabrać przyjezdną rodzinę kiedy chcecie oprowadzić ją po warszawskich zakamarkach. Pyzy, flaki gorące zostaną z pewnością zapamiętane na zawsze :)

A co takiego serwowane jest w Pyzy, flaki gorące? Przede wszystkim wspomniana już kuchnia warszawska, z flaczkami po warszawsku z klopsikami na czele, poprzez pyzy - różne, różniste - okraszone cebulką i skwarkami, kopytka, śledzie, nóżki wieprzowe, galaretę czy smalczyk itd. Tak właśnie. Cała kwintesencja smaków Warszawy :D

Na pierwszy rzut oka lokal nie jest duży, ale z daleka rzuca się w oczy, poprzez stojącą pod nim kolejkę wygłodniałych żołądków. Przekrój klienteli jest naprawdę przeróżny, co świadczy o tym, że smaki trafiają w kubki smakowe każdego pokolenia, klasy społecznej czy narodowości :) Przekraczając próg Pyzy, flaki gorące, należy się lekko przecisnąć pomiędzy stolikami i gośćmi.  Obok można dostrzec drugą sale ze stolikami, w której już jest odrobinę luźniej.

pyzy flaki gorace 1

pyzy flaki gorace 2

Zamawia się przy kasie. Uwielbiamy ich flaki po warszawsku i pyzy, więc „obowiązkowy punkt programu”. Domówiliśmy jeszcze kopytka, tak żeby i Tosia mogła coś wrzucić na ząb ?

Czy długo się czeka na zamówienie w Pyzy, flaki gorące? Nie! Zamówienie otrzymuje się dość szybko. Urocze jest to, że podawane są w tradycyjny sposób, z czego słyną pyzy z bazarku Różyca, czyli w słoiku, i ze słoika się je. Zaleta? Po pierwsze jest tak bardziej eko, po drugie można usiąść w środku pomieszczenia lub przed (jest kilka stoliczków przed lokalem) lub zwyczajnie zabrać ze sobą i przykładowo zjeść siedząc na przysłowiowym krawężniku (lokalizacja dowolna ?). Uwielbiamy takie klimaty, bez ograniczeń, bez „ąę bułkę przez bibułkę”. I oprócz smaku jaki serwują, właśnie zdobywają serca przez klimat.

Jedzeniem zdobywają kubki smakowe, klimatem serca.

pyzy flaki gorace 4

Ale wracając do tego co można zjeść, to pyzy zwyczajnie wymiatają. Konsystencja, dużo mięsa w środku, mnóstwo cebulki i skwarek. Jest tłusto, bo musi być tłusto. Te pyzy takie są i niech nikt się nie waży im tego odbierać. Mają tonąć w tłuszczu, mają być sycące i mają „trzymać” jeszcze przez długi czas.

pyzy flaki gorace 5

Flaki po warszawsku to klasyka. Świetny smak, do tego mięciutkie i rozpływające się w ustach. Prima sort ? Do tego świetne klopsiki, które pływają w słoiku. Jeden taki słoik i można się dosłownie wytoczyć?

pyzy flaki gorace 6

pyzy flaki gorace 10

Kopytka – niby takie zwykłe kopytka, a jednak niezwykłe. Podobnie jak przy pyzach, robotę robi tłuszcz, cebulka i skwarki. Czysty obłęd. Na pierwszy rzut oka ilość tłuszczu może przerażać, ale po pierwszym kęsie sposób postrzegania diametralnie się zmienia, a kubki smakowe krzyczą „jeszcze, daj mi jeszcze!”

pyzy flaki gorace 3

Oprócz wspominanych już flaczków, pyz i kopytek można zamówić kluski śląskie, przecieraki, kluski leniwe, knedle z truskawkami, czy żur i barszcz. Zresztą zobaczcie pełne menu Menu Pyzy, flaki gorące.

Pyzy i flaki gorące to taka teleportacja do dzieciństwa, to takie smaki serwowane przez babcię, mamę, najlepszą ciocię. To smaki, które gdzieś tam zakodowane są w mózgu i kubkach smakowych. To coś co przy pierwszym kęsie rozpoczyna podróż sentymentalną. Cudowna odskocznia od tego wszystkiego, co nas otacza - od eleganckich restauracji, od kombinowania smakami, od białych stolików. Tu jest prosto i przepysznie.

pyzy flaki gorace 11

Pyzy Flaki gorące, to niewątpliwie jedno z najciekawszych gastro miejsc w Warszawie, które choć raz w życiu należy odwiedzić i zjeść. Pyzy Flaki gorące, to gwarancja tego, że zjecie naprawdę ze smakiem, do tego nie zbiedniejcie, a co więcej banan na twarzy zostanie jeszcze na długo po opuszczeniu lokalu :) A to czego nie dacie już w siebie wcisnąć, spokojnie możecie zabrać ze sobą. To jest właśnie siła stoika, zakręcasz i zabierasz przykładowo do domu :)

pyzy flaki gorace 7

Byliście? Jedliście w Pyzy, Flaki gorące? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
Niskie
Link do strony:
Pyzy, flaki gorące
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 05 lipiec 2021 14:40
(4 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem