Tequila Sour - szlachetny koktajl z meksykańskim pazurem

Tequila Sour - szlachetny koktajl z meksykańskim pazurem

Tequila Sour Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Tequila Sour - szlachetny koktajl z meksykańskim pazurem

Dziś jeden z moich ulubionych koktajli, oparty na głównym składniku jakim jest tequila. Jej charakterystyczny i wyrazisty smak oraz aromat sprawiają, że koktajl jest wręcz obłędny. Warto jednak pamiętać, że do takiego szlachetnego koktajlu, jakim jest tequila sour należy używać dobrej tequili, najlepiej anejo, czyli minimum rocznej (zobacz nasz artykuł: Rodzaje tequili i jak ją pić). Brońcie się jak możecie od używania tequili tej najtańszej. Żeby wydobyć największą szlachetność miksu, warto sięgnąć po coś lepszego, z wyższej półki. Koktajl uzupełniają takie składniki jak białko z kurzego jajka, sok z limonki, syrop z agawy no i bitters – Angostura. Koniecznie musicie wypróbować nasz przepis na tequila sour :)

tequila sour skladniki

Składniki tequila sour:

  • 40 ml tequili anejo, ewentualnie reposado
  • 20 ml syropu z agawy / można użyć syrop miodowy
  • 30 ml soku ze świeżo wyciśniętej limonki
  • białko z małego kurzego jajka - warto wcześniej jajko wyparzyć.
  • Bitter Angostura
  • kostki lodu
  • shaker

Przygotowanie tequila sour:

Przygotowanie tequila sour rozpoczynamy od wlania do shakera odmierzonych ilości soku z limonki, syropu z agawy, tudzież syropu z miodu, a następnie oddzielamy białko od zółtka i również dodajemy do shakera. Białko jajka dodaje się, aby nadać koktajlowi atrakcyjności poprzez piankę, jaką się uzyska mocno potrząsając shakerem.

Żeby zrobić syrop miodowy wystarczy zmieszać 1:1 wodę z miodem (np. 100 ml wody i 100 ml miodu). Syrop miodowy najlepiej zrobić w gorącej wodzie i następnie schłodzić. Miód znacznie lepiej rozpuści się w ciepłej wodzie niż zimnej).

Zamykamy shaker i energicznie nim potrząsamy około 15 sekund. W tym czasie wszystkie składniki się wymieszają no i jednocześnie ubijemy białko na piankę.

Otwieramy shaker i dodajemy alkohol w postaci 40 ml tequili i dopiero w tym momencie dodajemy kilka kostek lodu. W innych koktajlach przeważnie lód dodaje się na samym początku, w tym przypadku lód dodaje się na sam koniec, ponieważ musimy uważać na to, aby zbytnio nie rozbiła nam się piana z białka, o którą tak walczyliśmy podczas pierwszego miksowania :)

Zamykamy shaker i teraz ponownie potrząsamy nim kolejne 10 sekund, tak aby składniki połączyły się z tequilą i jednocześnie mocno schłodziły.

Tak przygotowany koktajl przelewamy do szerokiego kieliszka używając przy tym sitka barowego, aby oddzielić lód. Jest on nam już w koktajlu niepotrzebny.

Na sam koniec pozostaje nam już tylko dodać dwie krople bittersa Angostura i gotowe.

Można również potrzeć skórką z limonki brzegi oraz stopkę kieliszka, w ten sposób odrobinę przytuningujemy go aromatycznie :)

tequila sour 001

No i co? Na zdrowie! :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem