Tequila cassis - drink z meksykańskim charakterem

Tequila cassis - drink z meksykańskim charakterem

Tequila cassis Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Tequila cassis - drink z meksykańskim charakterem

Tym razem serwujemy Wam przepis na drinka - w końcu Polska to bardzo „rozrywkowy naród” :) To już nie te czasy rodem z PRLu, kiedy to w Polsce spożywało się bardzo duże ilości najzwyklejszej wódki. Obecne czasy wyparły czysty alkohol z polskiej jakby nie mówić „kultury”. Teraz spożywa się znacznie więcej alkoholi kolorowych. Na spotkaniach i imprezach pijemy głównie wino, whisky, brandy i inne smakowe trunki. W Polsce bardzo zaaklimatyzowały się także koktajle/drinki mieszane z przeróżnych alkoholi. To już nie te czasy kiedy wódka z colą lub wódka z sokiem pomarańczowym królowały na imprezach. Obecnie nasze kubki smakowe potrzebują czegoś więcej niż zwykłe mieszańce „na oko” wlewane do szklanek. A do czego zmierzamy? Otóż chcemy Wam zaprezentować bardzo fajny koktajl z meksykańskim charakterem. Co takiego jest w nim meksykańskiego?

Otóż głównym składnikiem jest tequila (gdzieżby inaczej?) oraz Cointreau - alkohole wykorzystywane również w meksykańskich w margaritach (choć Cointreau to likier francuski). Bardzo oryginalnego, lekko kwaskowatego posmaku nadaje Creme de Cassis - likier porzeczkowy, czyli można by rzec, że to drink z odrobiną francuskich korzeni :) Reszta już w Waszych rękach i shakerze.

SKŁADNIKI:

  • 40 ml tequili białej
  • 20 ml soku z limonki
  • 20 ml Cointreau (likier pomarańczowy)
  • 20 ml Creme de Cassis (likier porzeczkowy)
  • 100 ml soku pomarańczowego
  • kostki lodu (można również użyć kruszonego lodu)

PRZYGOTOWANIE:

Kilka kostek należy od razu wrzuć do szklanki, dzięki czemu szkło się schłodzi podczas przygotowywania drinka.

Następnie do shakera należy wrzucić kilka kostek lodu. Odmierzamy kolejno wszystkie składniki: tequilę, cointreau, sok z limonki, creme de cassis i sok pomarańczowy. Zamykamy shaker i wstrząsamy energicznie przez minimum 10 sekund. Ten czas wystarczy na schłodzenie płynów i dokładne wymieszanie smaków.

Jeśli chcemy, możemy wykorzystać nierozpuszczone kostki lodu i zwyczajnie przelać je wraz z powstałym miksem do szklanki z kostkami lodu.

Na koniec możemy jeszcze dodać kilka kostek lodu, tak aby wypełnić szklankę. Na koniec możemy potrzeć odrobinę brzegi szklanki skórka z limonki, doda to dodatkowego aromatu podczas delektowania się smakiem.

drink 002

Na zdrówko! :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(5 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem