Drink Two-One-Two na bazie Aperol'a i Tequili

Drink Two-One-Two na bazie Aperol'a i Tequili

Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink Two-One-Two na bazie Aperol'a i Tequili

Ostatnio spędziliśmy trochę czasu na podróżowaniu po Europie. Zwiedzaliśmy między innymi ziemię włoską. Mieliśmy okazję próbować również przeróżnych drinków i koktajli. Szczególnie przypadł nam do gustu bardzo włoski i bardzo cierpki w smaku alkohol Aperol, bardzo popularny we Włoszech, coraz bardziej popularny również w Polsce. Zresztą jak zauważyliśmy, popularny również w Austrii, Czechach czy na Słowacji. Trzeba przyznać, że bardzo dobry PR i marketing. Choć sam smak również ma bardzo fajny. Generalnie Aperol świetne łączy się z sokami egzotycznymi jak i alkoholami, ale nam szczególnie przypadł do gustu przepis z tequilą (zobacz rodzaje tequili) i sokiem grapefruitowym. Idealny drink na lato, nie tylko orzeźwia, ale również rozluźnia :) Dość mocny. Nie bez powodu nazywa się Two-One-Two. Nazwa mówi o proporcjach, ale o tym już w przepisie.

SKŁADNIKI:

  • 2 części tequili - złota reposado (80 ml)
  • 1 część Aperol'a (40 ml)
  • 2 części soku z grapefruita (my używamy grapefruita czerwonego)
  • kostki lodu... dużo kostek lodu :)

PRZYGOTOWANIE:

Do shakera wrzuć kilka kostek lodu, następnie dodaj odmierzone ilości tequuili, Aperol'a i soku z grapefriuta. Zamknij shaker i energicznie wstrząsaj przez około 10-15 sekund, tak aby płyn zdążył się schłodzić od kostek lodu.

Następnie przygotuj szklankę lub duży kielich (dobrze jest wrzucić również do kieliszka kilka kostek lodu, dzięki czemu kieliszek podczas przygotowywania drinka zdąży się schłodzić.

Jak już składniki się połączą i schłodzą, przelewamy zawartość shakera do szkła z lodem.

Na koniec wkładamy słomki. Możemy również udekorować zestem czyli kawałkiem skórki cytrusowej i drink gotowy. Gwarantujemy, raz spróbujecie, zakochacie się w tym drinku :)

drink aperol two one two

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(6 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem