Jak obrać kukurydzę?

Jak obrać kukurydzę?

Jak obrać kukurydzę?
Jesteś tutaj:Porady>Jak obrać kukurydzę?

Z tym pytaniem jak obrać kolbę kukurydzy bardzo łatwo się rozprawić. Otóż samo obieranie jest banalne, wystarczy ostry nóż, dwie miseczki i oczywiście kolba kukurydzy. Ostry nóż chyba wiadomo po co... zastanawiające może być jedynie użycie dwóch miseczek... Już wyjaśniamy :) Dwie miseczki służą jako naczynie i podstawka podczas obierania kukurydzy. Pierwsza – większa, druga u wiele mniejsza, taka, żeby podczas odwrócenia przylegała do dna większej. Będzie stanowiła stabilną podstawę podczas „skrobania" kolb kukurydzy.

obieranie-kukurydzy-000

Jak już mamy przygotowane „zaplecze" zabieramy się za kukurydzę. Najpierw obieramy z liści, gotujemy i grillujemy (zobacz jak grillować kukurydzę).

obieranie-kukurydzy-001

Jak już mamy kukurydzę grillowaną, zabieramy się za obieranie. Do tego posłuży nam przygotowana wcześniej konstrukcja z miseczek.

obieranie-kukurydzy-002

Na odwróconej miseczce opieramy kukurydzę i wprawnym ruchem od góry do dołu obcinamy ziarna wzdłuż rdzenia kolby kukurydzy. Czynność powtarzamy aż „ostrugamy" kolbę ze wszystkich stron.

obieranie-kukurydzy-004

Zaletą tak ułożonych miseczek jest to, że spadające ziarna kukurydzy nie rozsypują się po blacie i zostają w większej miseczce.

Prawda, że proste? :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(5 głosów)
Dział: Porady

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem