Jak obrać i pokroić mango?

Jak obrać i pokroić mango?

Jak obrać mango?
Jesteś tutaj:Porady>Jak obrać i pokroić mango?

Mango to nie tylko bardzo smaczny, ale również bardzo zdrowy owoc. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji spróbować to zachęcamy was do tego i podajemy kilka cennych wskazówek jaki owoc wybrać a także jak obrać i pokroić mango.

Kupując mango, wybieramy jak najdojrzalsze owoce: oglądamy skórkę, czy nie ma uszkodzeń, delikatnie naciskamy, sprawdzamy palcem, czy jest miękkie i przede wszystkim wąchamy. Jeśli ma intensywny zapach, to znak, że owoc są dojrzały. Jeżeli jest twarde i zielone to znak, że jest niedojrzałe. Zakupione owoce zawsze starannie myjemy.

Rada pierwsza:

Są dwa sposoby krojenia mango. Pierwszy polega na obraniu cienko skórki, a następnie pokrojeniu wokół pestki. Pamiętaj, że pestka w mango jest bardzo twarda i bardzo przyrośnięta do miąższu. Rób to wszystko na talerzu, aby wykorzystać sok z mango, który będzie wyciekał w trakcie krojenia.

Rada druga:

Drugi sposób jest o wiele wygodniejszy i bardziej praktyczny. Umyte mango postaw na desce. Trzymaj je w pozycji pionowej i odkrój dwa szersze boki mango przesuwając nóż wzdłuż pestki.

obieranie-mango

obieranie-mango-01

Otrzymamy coś na kształt „piętki" od chleba.

obieranie-mango-02

Tak odkrojoną „piętkę" mango ułóż wzdłuż dłoni lub na desce. Trzymając mango w dłoni ma się lepsze wyczucie. Teraz czubkiem noża musimy naciąć miąższ w kratkę. Uważaj, żeby nie przeciąć skórki i ręki:)

obieranie-mango-03

obieranie-mango-04

Skórkę z naciętym w kratkę miąższem odwracamy na lewą stronę. Nacięte cząstki mango rozdzielą się i powstanie jeż.

obieranie-mango-05

Teraz z łatwością możemy odkroić nożem kostki miąższu od skórki.

Zrób to samo z pozostałymi częściami owocu – odkrój je od pestki, podziel miąższ na cząstki i oddziel od skórki. Tak obrane mango świetnie nadaje się do przygotowania sałatki lub sals.

Przykładowe dania z mango:

 

obieranie-mango-06

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(9 głosów)
Dział: Porady

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem