Jak zwijać tortille

Jak zwijać tortille

Jak zwijać tortille?
Jesteś tutaj:Meksykańskie ABC>Meksyk od kuchni>Jak zwijać tortille

Kuchnia meksykańska zaskakuje swoją różnorodnością, bogactwem składników i przypraw, które w połączeniu tworzą nieograniczoną liczbę potraw. A każda prawie potrawa może być podana na różne sposoby - z ryżem, ziemniakami, ale głównym i najważniejszym dodatkiem są tortille, które na co dzień zastępują zwykłe pieczywo. Meksykański pszenny placek, którego nie może zbraknąć na meksykańskim stole.

Możemy ją zwijać i składać w różnoraki sposób. Na niedzielny obiad możemy podać zawijane burrito, na spotkaniu z przyjaciółmi bardzo dobrze sprawdza się quesadillas, a na imprezę polecamy robione z tortilli nachosy, podawane na drewnianej desce. Nie potrzebne są ani widelce, ani noże, żeby cieszyć się smakiem pysznej tortilli. Możemy jeść rękami.  

Przed podaniem wystarczy podpiec tortille na patelni aby nabrały elastyczności, warto wcześniej skropić je lekko zimną wodą. Wtedy tortilla nie pęka, robi się miękka i można ją zwijać, rolować czy składać. Teraz pozostaje już tylko wypełnić tortille farszem i rozpocząć zabawę zwijania. Kieszonka, rulonik, rożek – wszystko zależy od Ciebie.

Poniżej kilka propozycji zawijania tortilli!

rulon zamkniety 135rulon 135rozek 135quesadilla 135

calzone 135kieszonka 135kopertka 135

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(16 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem