Restauracja Kurea w Warszawie - fantastyczna koreańska siostra Kury na Wilanowie

Restauracja Kurea w Warszawie - fantastyczna koreańska siostra Kury na Wilanowie

Restauracja Kurea Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Restauracja Kurea w Warszawie - fantastyczna koreańska siostra Kury na Wilanowie

Tym razem będzie o restauracji KUREA Korean Fried Chicken Warszawa przy ulicy Adama Branickiego 11 na warszawskim Wilanowie. Już na wstępie informujemy, że lokal odwiedziliśmy na zaproszenie, choć już od jakiegoś czasu sami z siebie robiliśmy do niego przymiarki. Wiele dobrego o nim wcześniej słyszeliśmy. Restauracja Kurea powstała w grudniu 2022 roku i jest młodszą siostrą restauracji Kura, która oferuje szeroki wybór dań opartych na drobiu. Restauracja Kura to już uznana klasyka w stolicy, podczas gdy Kurea wciąż rozwija swoją ofertę. Koncept tej restauracji polega na połączeniu kuchni koreańskiej z kurczakiem jako głównym składnikiem.

restauracja kurea warszawa 13

Już na samym początku, zauważyliśmy, że atmosfera w restauracji Kurea jest naprawdę spoko. Przestronne wnętrze zachęca do spędzenia miłego czasu. Warto wspomnieć, że w tej restauracji dostępne są dwie karty, co oznacza, że można spróbować różnych kuchni, nie wychodząc spod jednego dachu.

restauracja kurea warszawa 2

Podczas naszego posiłku zdecydowaliśmy się na kilka dań, które wręcz krzyczały z karty "zjedz mnie"! Zamówiliśmy Bibimbap, skrzydełka Red Hot oraz frytki K-Fries z kimchi - wszystko z karty Kurea. Dla naszej córki Tosi postanowiliśmy zamówić dodatkowo klasyka, czyli stripsy z frytkami z batatów. Ta pozycja była preznaczona dla dzieci i z karty restauracji Kura.

restauracja kurea warszawa 4

restauracja kurea warszawa 7

Już na samym początku zostaliśmy poczęstowani lemoniadami i małymi miseczkami popcornu. To jedna z tych rzeczy, które wiele restauracji niestety pomija. Niewielki dodatek jak popcorn o minimalnym koszcie, a z dużym wrażeniem dodatnim. Jest czym zająć ręce i czas oczekiwania na zamówienie. Da się? Da się! Wiele miejsc mogłoby się takich drobnych rzeczy uczyć.

restauracja kurea warszawa 5

restauracja kurea warszawa 6

Odlotowe skrzydełka

Skrzydełka Korean Fried - 6 szt. 29 zł i 9 szt. 35 zł. Nasze były w wydaniu RED (Yang-nyum). Były one jednym z tych ostrzejszych dań. Generalnie jeśli chodzi o naszą odporność na ostrość były raczej łagodne, natomiast dla osoby, która mniej jest zaprawiona w boju, ostrość może być lekko odczuwalna. Ale pomijając ostrość, skrzydełka mega przyzwoite i smaczne. Wraz ze skrzydełkami daikon  (rzodkiew japońska) i rzodkiewki, które przełamywały smak skrzydełek. Super!

restauracja kurea warszawa 9

Bibimbap, które zamówiliśmy, było prawdziwym hitem!

Na początek może objaśnimy co to jest klasyczny koreański bibimbap, bo wiele osób może zwyczajnie tego nie wiedzieć.

Bibimbap to tradycyjne danie koreańskie, które składa się z mieszanki różnych składników podawanych na gorącym, ugotowanym ryżu. Nazwa "bibimbap" dosłownie oznacza "mieszany ryż", co odzwierciedla sposób przygotowania tego dania. W bibimbap znajdziemy różne składniki takie jak marchewka, ogórek czy papryka, które są podsmażane lub gotowane na parze. Dodatkowo, danie to często zawiera mięso (najczęściej wołowinę, wieprzowinę lub drób) oraz jajko. Całość jest przyprawiana sosem gochujang, który nadaje mu charakterystyczny pikantny smak. Bibimbap przed zjedzeniem powinno się wymieszać tak, aby połączyć smaki i tekstury.

RED Bites Bibimbap (39 zł) w Kurea rozwala system nie tylko pod względem wielkości (porcja była wystarczająca nawet dla dwóch osób), ale również pod względem smaku i różnorodności składników. Oprócz kurczaka w fantastycznym sosie w skład dania wchodziły ogórki, kimchi, rzodkiewki, daikon, brokuły, pak choi, wakame (sałatka z wodorostów) i oczywiście jak na bibimbap przystało duża porcja ryżu. Na talerzu naprawdę działo się wiele, a jedno danie spokojnie wystaczyłoby na dwie osoby. Serio. Porcja potężna!

restauracja kurea warszawa 14

Dodatkowym elementem, który zasługuje na uznanie, są kiszonki dodawane do każdego z dań. W przypadku bibimbap już wspomniane kimchi, ogórki, daikon i rzodkiewki stanowiły wyjątkowy dodatek.

K-Fries

Kimchi Fries (15 zł) to nazwa specjalnego rodzaju frytek serwowanych w restauracji Kurea. Jak nietrudno się domyślić są one inspirowane kuchnią koreańską. I wiecie co? Mają coś w sobie, taki naprawdę unikalny smak i charakter. Dodatek kimchi mocno podkręca smak, jest pikantnie z mnóstwem smaku. Dodatkowo frytki z Kurea podawane są naprawdę z potężną ilością kimchi gochugaru mayo, daikon, rzodkiewka, sezam, szczypior. Tak więc wszystko w tym daniu się zgadza :)

restauracja kurea warszawa 10

Oprócz smaków Kurea, zahaczyliśmy również o klasyka z Kury. Jak już wspominaliśmy, są tu dwie karty w jednym miejscu, więc dlaczego nie? Był to klasyk dla naszej Tosi, czyli stripsy, frytki z batata i coleslaw. „Kura” w klasykach rządzi i już :)

restauracja kurea warszawa 11

Jesteśmy jednak nieco zawiedzeni. Dlaczego?

Na pewno jesteśmy zawiedzeni, że restauracja Kurea nie znajduje się bliżej naszego miejsca zamieszkania lub chociażby bliżej centrum miasta. Dania z karty Kurea można jedynie spróbować na Wilanowie w restauracji Kura, mimo że restauracja Kura ma jeszcze 2 kolejne lokalizacje w Warszawie, na ul. Nowolipki i Obrzeżnej. Jednakże osiedle Wilanów ma duży potencjał i z pewnością przyciąga liczne grono klientów, co było zauważalne nawet w czasie naszej wizyty. Mimo dość wczesnej pory, większość stolików była zajęta. Co więcej, ceny dań nie są zaporowe. Biorąc pod uwagę jakość podawanych potraw oraz ich obfitość, oferta restauracji mocno nas zaskoczyła.

restauracja kurea warszawa 18

restauracja kurea warszawa 17

Podsumowując

Nasza wizyta w restauracji Kurea na Wilanowie była naprawdę ciekawym doświadczeniem kulinarnym. Tak, byliśmy na zaproszenie, co nie zmienia faktu, że bardzo pozytywnie odbieramy to miejsce i pozostawiło miłe wspomnienia smakowe. Kombinacja kuchni koreańskiej z głównym składnikiem, jakim jest kurczak, z pewnością wzbudza zainteresowanie. Przestronne wnętrze, dwie karty z różnymi kuchniami oraz wyjątkowe smaki dań sprawiają, że zdecydowanie warto to miejsce odwiedzić i zahaczyć nie tylko o restaurację Kurea, ale i Kura. Oczarowały nas także drobne akcenty, takie jak serwowane lemoniady i popcorn na początku posiłku.

Mamy nadzieję, że restauracja Kurea będzie kontynuować swój rozwój i zyska jeszcze większą popularność w przyszłości, bo naprawdę warto.

restauracja kurea warszawa 1

Nasza ocena "Kurea":

10 pkt
Smak
10 pkt
Ceny
9 pkt
Obsługa
9 pkt
Atmosfera

Jak dotrzeć do "Kurea"?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Ceny:
Umiarkowane
Link do strony:
Restauracja Kurea
Facebook:
KUREA Korean Fried Chicken Warszawa
Ostatnio zmienianypiątek, 26 maj 2023 09:07
(1 głos)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem