Señor Lucas Taqueria - meksykański lokal w Warszawie do którego warto wracać

Señor Lucas Taqueria - meksykański lokal w Warszawie do którego warto wracać

Senor Lucas - Warszawa Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Restauracje>Señor Lucas Taqueria - meksykański lokal w Warszawie do którego warto wracać

Señor Lucas Taqueria, u zbiegu ulic Hożej i Poznańskiej, mocno wkomponował się w gastronomiczny krajobraz stolicy. To już drugi lokal pod tą nazwą, pierwszy znajduje się w Zalesiu Górnym. Od kiedy otworzyli się w centrum Warszawy bacznie ich obserwujemy i nawet dość często odwiedzamy. Są naprawdę dobrzy w tym co robią. Generalnie w Señor Lucas zjecie klasyki. Postawili na prostotę, a co za tym idzie łatwo utrzymać poziom i powtarzalność. Czuć dobry produkt i jakość.

Señor Lucas Taqueria znajduje się przy ulicy Poznańskiej 16. Jest to mikro lokal, zresztą sama nazwa taqueria już wyjaśnia, z czym mamy do czynienia. Dosłownie kilka krzesełek. Większość przestrzeni lokalu zajmuje sama kuchnia. Stanowczo więcej miejsca jest przed lokalem i w ogródku, choć to rozwiązanie nie na złą pogodę.

senor lucas poznanska hoza 8

senor lucas poznanska hoza 13

Menu Señor Lucas jest bardzo proste. Generalnie opracowane jest tak, że z dosłownie 4 składników można przygotować każdy rodzaj dania, czy to buriito, quesadillas czy tacos. Z jednej strony fajnie i dobry pomysł. Po pierwsze optymalizacja kosztów, po drugie czasu, po trzecie logistyki, po czwarte powtarzalność jakości, która zresztą w Señor Lucas jest na bardzo dobrym poziomie. Niestety jest tego pewna wada, otóż po kilku odwiedzinach lokalu robi się trochę nudno. Mimo monotonii, na słowa uznania zasługuje właśnie powtarzalność wysokiej jakości i smaku, a to chyba jednak przewyższa szale. Wolę iść w ciemno i zjeść dobrze, aniżeli spróbować coś nowego i się „sparzyć”.

senor lucas poznanska hoza 12

Señor Lucas bacznie śledzimy od samego momentu powstania. Nie mogliśmy się oprzeć i już w pierwszych dniach, jak tylko się otworzyli w centrum Warszawy, skusiliśmy się na odwiedziny. I nie żałowaliśmy :) 

Na słowa uznania zasługuje fakt, ze sami robią na miejscu tortillę pszenną, którą używają do burrto i quesadilli. Drugi plus to dobrej jakości tortilla kukurydziana używana do tacos. Nie jest ona przez nich robiona, ale dobrej jakości. Zawsze podkreślam fakt, że nie ma co wyważać otwartych drzwi i jeśli jest na rynku dobry gotowy produkt, to się po niego sięga.

A jak jest z tym burrito? A burrito mają naprawdę wyśmienite. Wspominana już ręcznej roboty tortilla pszenna i świetnej jakości mięso to coś, co obroni się zawsze. Na słowa uznania zasługuje ichniejsza wolno gotowana wołowina barbacoa. Mięso genialnie doprawione, miękkie i rozpływające się w ustach niczym masło. Naprawdę rewelka i warte polecenia.

senor lucas poznanska hoza 5

senor lucas poznanska hoza 6

Na kolejne słowa uznania zasługują tacos. Wspominana już dobra tortilla kukurydziana, świetnej jakości mięso (wołowina barbacoa, szarpana wieprzowina i kurczak). Nie brakuje również pozycji wegetariańskich i wegańskich. Jednymi słowy dla każdego coś miłego. Szczerze, w wege-klimaty się nie zapuszczaliśmy, pozostaliśmy w mięsnych klimatach i możemy śmiało użyć stwierdzenia, że w mięso to potrafią. Naprawdę top topów warszawskich. Każda pozycja jest na super pysznym poziomie. Warto jeszcze dodać, że nie boją się kolendry, której jest obficie :) Brawo!

senor lucas poznanska hoza 2

senor lucas poznanska hoza 3

Oprócz burrito i tacos, mają w swoim menu jeszcze quesadille. I tu jest tak trochę dziwnie. O ile zamawiana dla naszej Tosi quesadilla z samym serem (często tak dla niej zamawiamy), wyglądała jak quesadilla, tak quesadilla z mięsem wyglądała niczym burrito.

senor lucas poznanska hoza 10

senor lucas poznanska hoza 11

Wkrada się pewnego rodzaju dezorientacja. Fakt, że w środku jest ser i to dobrze przyprażony na gorącej blasze, ale jednak można się poczuć dziwnie jedząc quesadillę niczym burrito. Ale do smaku naprawdę nie można się przyczepić, jest petarda, koniec i kropka :) Tortilla hand made, przyprażony ser, świetne mięso, kolendra – to się broni bez dwóch zdań. Można odejść od stołu z pustym talerzem i bananem na twarzy, przy tym masując się po brzuchu.

senor lucas poznanska hoza 9

Podsumowując – w Señor Lucas Taqueria można odnieść wrażenie, że naprawdę wiedzą co robią i jak robią. Przede wszystkim smak, a to chyba najważniejsze. Prawda? Po drugie powtarzalność – też ważne? Cenowo wypadają również bardzo przyzwoicie. Nie dość, że porcje takie, którymi można się śmiało najeść, to i ceny na poziomie średniej warszawskiej tego typu lokali. Przykładowo za burrito, quesadillę, czy 3 sztuki tacos płacicie tyle samo, bez różnicy. Różnica w cenie polega jedynie na tym, z czym je kupicie. Señor Lucas z pewnością znajduje się na szczycie listy warszawskich lokali serwujących kuchnię meksykańską. Mają w menu raptem 3 rodzaje dań (queadilla, burrito i tacos) z 3 rodzajami mięs i 2 rodzajami wegańskimi. Wydawać mogłoby się, że mały wybór, ale sprytnie opracowana karta pozwala na skomponowanie na kilku składnikach, kilku fajnych zestawów. Jest naprawdę super i z czystym sumieniem oraz pełnym żołądkiem możemy polecić. Warto zapuścić się na ulicę Poznańską i spróbować naprawdę przyzwoitego Meksyku :) Jeśli chodzi o jakieś dłuższe posiadówki w lokalu to nie nastawiajcie się na takowe. Latem najlepiej na powietrzu (w ogródku), zimą już ciężej, ale tak jest wszystko przygotowywane i podawane, że spokojnie bierzecie w rękę, zjadacie na szybki lunch albo traktujecie to jako „wstępniak na dalszy podbój Warszawy” - jeśli wiecie co mam na myśli :D Señor Lucas można podsumować kilkoma słowami: „Jest mały, ale z wielkim sercem”, czyli kuchnią. Jest smak, a to najważniejsze. Brawo i do zobaczenia w Señor Lucas - Zalesie Górne, wkrótce do Was zawitamy:)

Nasza ocena restauracji Señor Lucas w Warszawie:

10 pkt
Smak
9 pkt
Ceny
9 pkt
Obsługa
7 pkt
Atmosfera

Jak dotrzeć do restauracji Señor Lucas w Warszawie?

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
Ostatnio zmienianyśroda, 17 listopad 2021 16:23
(3 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem