Orzeźwiający dzban ponczu żurawinowego na bazie grejpfrutowej Finlandia Vodka

Orzeźwiający dzban ponczu żurawinowego na bazie grejpfrutowej Finlandia Vodka

Punch żurawionowy Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Orzeźwiający dzban ponczu żurawinowego na bazie grejpfrutowej Finlandia Vodka

Wielokrotnie pewnie zachodzicie w głowę, co alkoholowego przygotować na imprezę, tak żeby zrobić coś fajnego, ale żeby się nie narobić i przed imprezą i w trakcie. Żeby nie poświęcać zbyt wiele czasu mieszaniu i serwowaniu alkoholi, tylko żeby ten czas spożytkować na rozmowy z przyjaciółmi. Przyjaciele mają przecież rączki i mogą z nich skorzystać, chociażby samodzielnie polewając sobie tego i owego z procentami :) Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi poncz (z ang. punch). Klasyczny poncz przygotowywany jest w misce, ale może być również w dzbanku. Standardowo to mieszanina kilku alkoholi, herbaty i owoców. W naszym wydaniu jest to połączenie wódki Finlandia o smaku grejpfrutów, soku z żurawiny, lemoniady, soku z cytryny i ziołowego posmaku bittersa.

punch finlandia grapefruit 3

Co potrzebne do przygotowania ponczu z wódki?

  • 500 ml wódki Finlandia grapefruit
  • 500 ml soku żurawinowego
  • 500 ml lemoniady
  • 250 ml soku z cytryny
  • 4-5 kropli bittersa (np. Angostura)
  • świeże owoce: jeżyny, borówki, maliny

Jak przygotować poncz?

Przygotowanie ponczu jest niesłychanie proste i szybkie. To właśnie jego główna zaleta. Do dużego naczynia (pojemność minimum 2 litry) wlewamy wszystkie składniki, mieszamy i odstawiamy do lodówki minimum na 30 minut. W tym czasie poncz powinien się schłodzić. Można również wcześniej schłodzić wszystkie składniki w lodówce, wtedy pozostaje nam tylko wszystkie wymieszać.

Następnie przygotowujemy dwa dzbanki o pojemności ok. 1 litra każdy. Do dzbanka wsypujemy lód, tak mniej więcej do 1/3 wysokości. Dopełniamy ponczem i dekorujemy owocami. Zwyczajnie wrzucamy do dzbanka maliny, borówki i jeżyny.

Tak przygotowany poncz jest rewelacyjną alternatywą dla drinków, którym trzeba jednak poświęcić więcej czasu podczas imprezy.

Na zdrówko :)

punch finlandia grapefruit 4

punch finlandia grapefruit 2

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem