Prosty i pyszny poncz grapefruitowo-imbirowy na bazie Finlandia Vodka

Prosty i pyszny poncz grapefruitowo-imbirowy na bazie Finlandia Vodka

Poncz Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Prosty i pyszny poncz grapefruitowo-imbirowy na bazie Finlandia Vodka

Sezon wiosenny i letni to idealny czas na spotkania z bliskimi i przyjaciółmi, na przykład podczas wspólnego grillowania a przy tej okazji popijania czegoś „mocniejszego”. Podczas takich spotkań trudno każdego z gości obsługiwać indywidualnie, a czasami poprostu zwyczajnie się nie chce. Dlatego rewelacyjnym rozwiązaniem jest stojąca na stole miska lub dzban alko-pyszności :) Takim trunkiem niewątpliwie jest poncz, w dalszym ciągu w Polsce w cieniu zwykłych drinków, zupełnie nie wiem dlaczego? Taki poncz to same zalety. Nie dość, że wszyscy piją to samo, to jeszcze obsługują się sami. Można go przygotować wcześniej i odstawić do lodówki w celu schłodzenia... zalety można by wymienić i wymieniać :) Tym razem proponujemy coś na bazie wódki czystej Finlandia, soku z czerwonych grapefruitów, piwa imbirowego i świeżego ogórka. Jak widzicie składniki bardzo, ale to bardzo orzeźwiające i idealne na gorące, upalne dni i wieczory :)

Poziom tudności: Łatwe
Ilość: 2 litry
Czas przygotowania: 5 minut

Składniki na poncz:

  • 0,5 litra wódki Finlandia
  • 1 litr soku z czerwonych grapefruitów
  • 0,5 litra piwa Ginger Ale
  • 1 świeży ogórek
  • świeża mięta
  • kostki lodu

Jak zrobić poncz?

Kostki lodu wrzucamy do szklanej miski lub dzbanka, tak mniej więcej do 1/3 wysokości. Warto jednak przewidzieć, że z wymienionych proporcji wyjdzie ok. 2 litrów ponczu, dlatego przygotyjcie proporcjonalnie odpowiednie naczynie :)

Wszystkie składniki: wódkę, sok, piwo wlewamy do naczynia z lodem. Ogórka kroimy w plasterki. Również dodajemy do naczynia i łyżką lekko mieszamy. Na koniec wpkładamy galązkę mięty, ewentualnie wrzucamy kilka listków.

Tak przygotowany poncz jest gotowy do spożycia.

Jeśli chcecie przygotować poncz wcześniej, wystarczy pominąć krok z kostkami lodu. Można wszystko przygotować na początku, odstawić do lodówki do czasu przybycia gości. Następnie wyjąć i dodać kostki lodu.

Proste prawda? :)

poncz finlandia 2

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(7 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem