Christmas (X-Mas) Copa - Świąteczny drink z wódką żurawinową Finlandia

Christmas (X-Mas) Copa - Świąteczny drink z wódką żurawinową Finlandia

X-Mas Copa Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Christmas (X-Mas) Copa - Świąteczny drink z wódką żurawinową Finlandia

Świąteczny koktajl „X-Mas Copa” skierowany jest bardziej w żeńską stronę alkoholowych smakoszy, choć i Panowie mogą po niego sięgnąć. „Copa” nie należy kojarzyć ze względu na moc, nie daje on przysłowiowego kopa. Swą nazwę czerpie ze sposobu podania. Podawany jest on w dużym kulistym naczyniu lub pękatym kielichu. Jeżeli takowego nie macie możecie z powodzeniem użyć kieliszek do wina. Drink przeznaczony jest na spotkania „niezwyczajne”, a jego siłą jest świąteczny charakter, przede wszystkim dzięki użytym składnikom. Najważniejszy z nich to z całą pewnością wódka Finlandia żurawinowa nadająca kolor jak i rewelacyjny posmak. Do tego laska cynamonu, gwiazdki anyżu, skórka z pomarańczy... wszystko dopełnione gazowaną lemoniadą... czy wyobrażacie sobie bardziej świąteczne zapachy? :D

Składniki:

  • 40ml Finlandia® Redberry Vodka
  • 120ml lemoniady
  • laska cynamonu, gwiazdka anyżu
  • skórka z pomarańczy do dekoracji
  • kostki lodu
  • pękate szkło typu „Copa” lub po prostu duży kieliszek do wina

Przygotowanie:

Do kieliszka wsypujemy kilka kostek lodu. Dodajemy 40 ml Finlandii żurawinowej, wrzucamy laskę cynamonu, jedną lub dwie gwiazdki anyżu i dopełniamy gazowaną lemoniadą np. Sprite lub 7up. Na koniec dekorujemy odciętym „zestem” pomarańczy. Zest to zwyczajnie odcięty kawałek skórki. Pamiętajcie tylko, żeby nie obierać pomarańczy z białym miąższem, nadałby on drinkowy smak goryczki, a tego nie chcemy.

CopaMateriały prasowe: Finlandia Vodka

Może nie daje on na początku dużego „kopa”, ale jest jednak zdradliwy. Alkoholu w nim zbytnio nie czuć – choć jest w nim 40 ml, natomiast połączenie z bąbelkami potrafi „pozamiatać” największych twardzieli. Pamiętajcie zatem, żeby jednak pić z umiarem. To w dalszym ciągu jest alkohol :)

Kopa2

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(2 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem