Shot B-52

Shot B-52

Shot B-52
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Shot B-52

Shot B-52, przez niektórych nazywany koktajlem, a przez innych nawet drinkiem. Główne składniki to likier kawowy (Kahlua), Irish cream (Baileys) oraz trzeci alkohol likier pomarańczowy Tripe sec (Grand Marnier, ale spokojnie można użyć Cointreau lub innego). Cały sekret tego shota tkwi w technice nalewania alkoholi do kieliszka. Nalewa się je warstwami, jeden po drugim, dzieki czemu nie łączą się i tworzą warstwy. Dodatkowym urokiem jest jeszcze możliwość podpalenia go, wtedy trzeba użyć słomki i szybko go wypić (wersja dla odważniejszych). Podpalenie go ułatwi kropla lub dwie rumu 80% polanego na sam koniec.  Natomiast najzwyczajniej można go pić bez podpalania na raz, tak aby wszystkie składniki mieszały się w ustach jeden za drugim.

SKŁADNIKI:

  • 1/3 likier kawowy Kahlua
  • 1/3 Baileys Irish Cream
  • 1/3 Likier Tripe Sec Grand Marnier, Cointreau lub inny.

PRZYGOTOWANIE:

Pierwszą warstwę likieru Kahlua delikatnie wlewamy do kieliszka typu SHOT. Następnie delikatnie za pomocą łyżeczki barmańskiej lub zwykłej przyłożonej do ścianki kieliszka powyżej pierwszej warstwy wlewamy drugą warstwę z Irish Cream uważając na to aby składniki nam się nie wymieszały. Identycznie robimy z trzecim składnikiem, likierem Tripe sec. Tak samo jak Baileysa, wlewamy likier po łyżeczce uważając na to aby składniki się nie wymieszały.

NASZA RADA:

Przed wlewaniem składników, dobrze jest schłodzić wszystkie alkohole. Zwiększy się wtedy gęstość i w znaczny sposób zapobiegnie mieszaniu się alkoholi.

 

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem