Exotic Finland - czyli jak połączyć tequilę z kokosową wódką Finlandia

Exotic Finland - czyli jak połączyć tequilę z kokosową wódką Finlandia

Finlandia kokosowa z tequilą Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Exotic Finland - czyli jak połączyć tequilę z kokosową wódką Finlandia

Tequila, jeden z najpopularniejszych i najwspanialszych alkoholi pod słońcem. Nie tylko dlatego, że ma naprawdę dobroczynne dla organizmu właściwości, ale przede wszystkim ze względu na jej oryginalność i smak. Można nawet użyć stwierdzenia, że tequila to dobro narodowe Meksyku i poza taco, to najbardziej rozpoznawane słowo na świecie. Jej smak i aromat nie ma sobie równych. Idealnie pasuje do cytrusów, zresztą w takiej konfiguracji spotykana jest najbardziej. Nawet pita z kieliszka, ma towarzysza w postaci limonki. Świetnie uzupełnia smak i cudownie się ze sobą komponują. Zresztą sami zobaczcie jak i z czym pija się tequilę pod kątem jej rodzajów. Uwielbiam miksować smaki koktajli z tequilą w roli głównej. Można naprawdę fajnie i ciekawie pokombinować :) Tak było i tym razem, kiedy zmieszaliśmy kilka prostych i ogólnodostępnych składników. Znajdziecie w nim takie składniki jak tequila srebrna (blanco), wódka Finlandia kokosowa, trochę syropu z agawy, trochę soku z limonki, pomarańczy i lemoniady gazowanej. Wyszedł mocno orzeźwiający, a zarazem egzotyczny w smaku koktajl z nutą kokosa. Jednymi słowy „Karaiby pełną gębą” :)

wódka finlandia kokosowa

Składniki:

  • 40 ml tequila El Jimador (100% blue agave)
  • 20 ml wódka Finlandia kokosowa
  • 20 ml soku z limonki
  • 40 ml soku pomarańczowego
  • 10 ml syropu z agawy
  • 80 ml gazowanej lemoniady
  • cząstka limonki
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Do wysokiej szklanki wrzuć kilka kostek lodu – niech się już szkoło chłodzi. Następnie wrzuć kilka kostek lodu do shakera i odmierzając miarką barową, wlej kolejno tequilę, wódkę, sok z limonki, sok pomarańczowy, syrop z agawy. Zamknij shaker i energicznie potrząsając przez około 10-15 sekund wymieszaj wszystkie składniki.

Zawartość shakera przelej przez sitko barowe do szklanki z lodem. Wlej na koniec gazowaną lemoniadę i delikatnie (dosłownie kilkoma ruchami łyżki barowej) zamieszaj, żeby płyny się połączyły. Pamiętaj, należy mieszać delikatnie, żeby nie odgazować lemoniady. Bąbelki mają delikatnie szczypać w język :)

Teraz nie pozostaje już nic więcej jak tylko udekorować drinka cząstką pomarańczy. Nacinamy lekko skórką i zawieszamy na brzegu szklanki.
Gotowe i na zdrówko :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(2 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem