Drink na bazie wódki Czarny bez Saska - cudowna kompozycja lekko kwaśnych smaków

Drink na bazie wódki Czarny bez Saska - cudowna kompozycja lekko kwaśnych smaków

Czarny bez Saska Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink na bazie wódki Czarny bez Saska - cudowna kompozycja lekko kwaśnych smaków

W ostatnim czasie wpadła nam w ręce wódka Saska Czarny Bez. W głowie urodziło się pytanie „Z czym więc połączyć i jak pić czarny bez?” To, że czarny bez świetnie pasuje do koktajli to wiedzieliśmy, dlatego trochę pokombinowałem smakami i wyszło coś naprawdę obłędnego :) Kwaskowy, pełen smaku i z lekko ziołowym posmakiem. Cały bukiet smaków i aromatów zawdzięcza kilku prostym składnikom. Wódka nadaje smak czarnego bzu, sok z cytryny reguluje kwasowość, a tonic i bitters (Angostura) podbija ziołowość. Tym sposobem wychodzi istna petarda :)

czarny bez saska 3

Składniki:

  • 60 ml wódki Saska Czarny bez
  • 30 ml soku z cytryny
  • 120 ml toniku
  • 2 dashe (chlusty) bittersa Angostura
  • kilka kostek lodu
  • zest (skórka z pomarańczy)

Przygotowanie:

Do szklanki wrzuć kilka kostek lodu. Wlej kolejno wódkę Saska Czarny bez, sok z cytryny i bittersa. Teraz zamieszaj łyżką barową przez około 10-15 sekund tak aby wszystko dobrze się połączyło i schłodziło.

Następnie dolej tonik i ponownie, ale lekko i ostrożnie zamieszaj aby płyny się połączyły. Rób to dość ostrożnie, ponieważ tonik jest gazowany i w przypadku energicznych ruchów można go pozbawić bąbelków. Koktajl ma lekko szczypać w język od dwutlenku węgla :)

Na koniec odetnij skórkę z pomarańczy, potrzyj nią brzegi szklanki, zwiń w spiralkę i wrzuć do szklanki. Dzięki temu drink zyska cytrusowego aromatu i jednocześnie będzie wyglądał efektowniej :)

Na zdrówko :)

czarny bez saska 4

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(0 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem