Negroski – jeden z największych klasyków barowych przełamany wódką

Negroski – jeden z największych klasyków barowych przełamany wódką

Negroski Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Negroski – jeden z największych klasyków barowych przełamany wódką

Negroni, koktajl którego proporcje i składniki powinien znać każdy barman obudzony w nocy o północy. To jeden z tych koktajli, którego składniki mieszane są w identycznych proporcjach. Podstawa negroni to gin, Campari i słodki wermut (Martini Rosso). Ale, ale... jest mnóstwo wariacji na temat negroni, może to być boulevardier, gdzie gin zastąpiony jest Bourbonem (o którym pisaliśmy i informacje na jego temat znajdziecie pod linkami...), może też być Negroski... czyli zamiast ginu w szklance ląduje wódka. Jak widzicie składniki, które można „znaleźć” na większości przyjęć :) Przygotowanie Negroski jest niesłychanie proste i szybkie, a efekt... piorunujący J Warunek konieczny to używanie jak największych kostek lodu. Pamiętajcie, że im większa powierzchnia kostki lodu, tym wolniej ona się rozpuszcza a jednocześnie bardzo szybko schładza płyn.

Składniki:

  • 40 ml - Wódka Finlandia – czysta
  • 40 ml - Campari
  • 40 ml - wermut Martini Rosso
  • Zest ze skórki pomarańczy
  • Duże kostki lodu – najlepiej kula lodowa

Przygotowanie:

Jak przygotować Negroski, czyli wariację na temat klasycznego Negroni? Są dwa sposoby, w zależności od tego, jakim szkłem dysponujecie. Jeden sposób profesjonalny, który spotkacie w liczących się cocktail barach, drugi odrobinę mniej, ale również nic a nic nietracący na jakości zawartości szkła :)

Opcja pierwsza:

Do przygotowania tego cocktailu używa się dużej szklanicy barowej, w której wraz z kostkami lodu mieszane są wszystkie składniki. Wrzuca się do niej kilka kostek, wlewa wódkę, campari i słodki vermouth i miesza się łyżką barową przez około 15-20 sekund w celu połączenia się i schłodzenia wszystkich składników. Na koniec przelewa się przy pomocy sitka barowego do szklanki typu Old Fashioned, w której umieszczona została duża kostka lodu. Na koniec ścina się kawałek skórki pomarańczy (ale z jak najmniejszą ilości białej błonki od spodu), pociera nią brzeg szklanki i wrzuca do drinka.

Opcja druga – jeśli nie dysponujecie dużą szklanicą barową.

Do szklanki typu Old Fashioned wrzucamy 2-3 duże kostki lodu. Im większe, tym lepsze. Najlepiej spisuje się kula lodowa lub jedna duża kostka w postaci sześcianu (takie najczęściej używane są w porządnych cocktail barach). Jak już w szklance został umieszczony lód, wlewamy do niej odmierzone ilości wódki Finlandia, Campari oraz Martini Rosso. Mieszamy przy pomocy łyżki barowej przez około 15-20 sekund. Pamiętajcie, że im większa kostka lodu, tym wolniej będzie się rozpuszczać, a jednocześnie bardzo szybko będzie schładzać zawartość szklanki.

Na koniec ścinamy zest ze skórki pomarańczy, pocieramy nią o brzeg szklanki i wrzucamy do środka. Tak zaromatyzowany cocktail jest gotowy to spożycia.

Na zdrówko J

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(1 głos)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem