Espresso Tonic na likierze kawowym z nutą brandy

Espresso Tonic na likierze kawowym z nutą brandy

Espresso tonic Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Espresso Tonic na likierze kawowym z nutą brandy

Ostatnimi czasy zapanował swoisty bum na łączenie kawy espresso z tonikiem. Tak, jest to smaczne i ciekawe letnie doświadczenie... ale, ale! Można to jeszcze bardziej podkręcić i zrobić coś wieczorowego z „prądem” :) Można na przykład dodatkowo użyć likieru kawowego. My użyliśmy bardzo fajnego likieru kawowego z nutą brandy z rodziny Saska wódka. Połączenie na potężnym wypasie, a efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania :) Koniecznie spróbujcie. Nie wymaga dużego nakładu pracy, no chyba że przygotujecie sobie kawę metodą cold brew (jeszcze większa petarda), to wtedy będziecie musieli poświecić kilka minut więcej :)

espresso tonic saska

Składniki:

  • 40 ml likieru kawowego z nutą brandy – Saska
  • 40 ml cold brew lub espresso
  • 120 ml toniku (lubimy Kinley, bo ma dużą głębię smaku)
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Espresso tonik najlepiej przygotować na bazie kawy parzonej w technice „cold brew”. Jeśli nie wiecie jak taką kawę zrobić, skorzystajcie z przepisu parzenie Cold Brew lub zwyczajnie, jeśli jesteście leniwi, możecie w ostateczności zaparzyć espresso, tylko pamiętajcie, aby wystudzić. Z cold brew nie ma tego problemu, ponieważ kawa jest parzona na zimno, więc temperatura od razu jest taka jak należy.

Gdy kawa jest już przygotowana, to do szklanki typu „long drink” wrzucamy kilka dużych kostek lodu i wlewamy odmierzone 40 ml kawy. Następnie odmierzamy 40 ml likieru kawowego i wlewamy do szklanki. Na koniec uzupełniamy szklankę 120 ml toniku. Nie mieszamy. Drink powinien podczas podania mieć warstwy i przechodzić kolorystycznie od najciemniejszego do najjaśniejszego :)

Na koniec odcinamy zest ze skórki cytryny, pocieramy nim o brzeg szklanki, zwijamy w spiralkę i wrzucamy do szklanki.

Podajemy i cieszymy się genialnym smakiem letniego orzeźwienia :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(12 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem