Martini Fiero, Finlandia grapefruitowa i tonik - drink stworzony do delektowania się smakiem i zapachem

Martini Fiero, Finlandia grapefruitowa i tonik - drink stworzony do delektowania się smakiem i zapachem

Martini Fiero Vodka Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Martini Fiero, Finlandia grapefruitowa i tonik - drink stworzony do delektowania się smakiem i zapachem

Uwielbiam drinki mocno orzeźwiające, bijące w nos zapachem lata. Takie stworzone do delektowania się smakiem i zapachem. Jednym z nich jest drink stworzony na bazie tylko 3 składników. Niby prostych, ale tak naprawdę bardzo złożonych pod względem aromatu. Martini Fiero, z którego bije moc pomarańczy, wódka Finlandia Grapefruitowa, która podbija nieco moc Martini (Martini jest o dość małym „woltażu”) i dopełnienie w postaci ziół z toniku, który również podkręca smak bąbelkami :) Przepis na typowego wieczornego letniego drinka, do którego nie trzeba używać shakera. Wystarczy szklanka, łyżka i lód. Reszta już sama się praktycznie zrobi :)

martini fiero drink 1b

Składniki:

  • 40 ml Martini Fiero
  • 20 ml wódka Finlandia Grapefruit
  • Tonik
  • lód
  • Zest ze skórki cytryny

Przygotowanie:

Do szklanki wsypujemy kostki lodu. Wlewamy odmierzoną ilość Martini Fiero. Następnie odmierzamy 20 ml wódki Finlandia Grapefruit i również dodajemy do szklanki.

Następnie dolewamy/uzupełniamy szklankę tonikiem. W tym momencie bierzemy łyżkę barową i delikatnie mieszamy zawartość szklanki. Nie robimy tego intensywnie aby nie pozbyć się bąbelków z toniku.

Na koniec odcinamy z cytryny kawałek skórki i wrzucamy do szklanki, przedtem pocierając ją o brzeg szkła.

I gotowe :)

martini fiero drink z finlandia vodka

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(4 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem