Drink Redberry Lemonade - wódka żurawinowa i lemoniada to zawsze dobre połączenie

Drink Redberry Lemonade - wódka żurawinowa i lemoniada to zawsze dobre połączenie

Finlandia żurawinowa Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink Redberry Lemonade - wódka żurawinowa i lemoniada to zawsze dobre połączenie

Wódka żurawinowa i gazowana lemoniada to jedno z tych połączeń, które kocham miłością bezgraniczną :) Smak rozchodzący się po języku i ten aromat unoszący się nad szklaneczką...  Żeby uzyskać ten efekt, czasem wystarczy połączyć tylko te dwa składniki - wódkę i lemoniadę, ale to w przypadku drina typowo imprezowego, kiedy czas i łatwość wykonania odgrywają największą rolę :) I w takiej wersji znany jest chyba najbardziej :) Natomiast żeby nadać mu odrobinę więcej elegancji, wystarczy dodać odrobinę bittersa pomarańczowego i soku z limonki. Wtedy drink nabiera o wiele więcej głębi smaku cytrusów i jest zwyczajnie smaczniejszy :) Niewielki zabieg, a zawartość szklaneczki kolokwialnie mówiąc „wchodzi jak zło” :)

Składniki:

  • 40 ml - wódka żurawinowa
  • 120 ml - gazowana lemoniada
  • 20 ml - limonka
  • 2-3 dashe (chlust) - pomarańczowy bitters Angostura
  • Kilka kostek lodu
  • zest (skórka) z pomarańczy
  • cząstka limonki

Przygotowanie:

Do szklanki wrzuć kilka kostek lodu. Odmierz jiggerem 40 ml wódki żurawinowej i wlej do szklanki. Następnie wyciśnij 20 ml świeżego soku z limonki. Dodaj 2-3 chlusty bittersa pomarańczowego Angostura. Na koniec uzupełnij szklankę gazowaną lemoniadą :) Do przybrania drinka użyj ściętej skórki z pomarańczy i cząstką limonki :)

zurawina sprite 2

No i gotowe. Prawda, że prosty sposób ma drinka? A uwierzcie, balans pomiędzy żurawiną i cytrusami przewspaniały :)

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(1 głos)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem