Drink z cytrusową nutą na bazie żurawinowej wódki Finlandia  - przepis na pyszne orzeźwienie

Drink z cytrusową nutą na bazie żurawinowej wódki Finlandia - przepis na pyszne orzeźwienie

Finlandia żurawinowa Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink z cytrusową nutą na bazie żurawinowej wódki Finlandia - przepis na pyszne orzeźwienie

Impreza, spotkanie z przyjaciółmi, czy po prostu jeden wieczorny drink podsumowujący dzień - zawsze należy pamiętać o jednym i najważniejszym... o przyjemności jaką niesie za sobą smak Niewątpliwie jednym z takich miłych połaczeń smakowych jest mix 3 prostych składników: wódki żurawinowej, soku z grapefruita i gazowanej lemoniady. Świetny balans smakowy i zapachowy. Możecie wierzyć lub nie, ale mieszanka tych smaków i zapachów to prawdziwa petarda :) Tak więc gdy następnym razem będziecie się organizowac sami lub  udawać na jakieś "zakrapiane" przyjęcie do znajomych, zakupcie co trzeba i cieszcie się dobrym smakiem.

Składniki:

  • 40 ml wódki Finlandia redberry (żurawinowa)
  • 60 ml soku z czerwonego grapfruita
  • 60 ml gazowanej lemoniady
  • Zest ze skórki grapefruita
  • Lód

Przygotowanie:

Do wysokiej szklanki typu long drink wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy odmierzoną ilość wódki żurawinowej i soku z czerwonego grapefruita. Mieszamy delikatnie łyżką barową przez około 10-15 sekund, tak aby składniki się połączyły i odpowiednio schłodziły.

Następnie uzupełniamy szklankę gazowaną lemoniadą (typu Sprite lub 7up). Dekorujemy zestem ze skórki z czerwonego grapefruita. Pamiętajcie aby wcześniej potrzeć brzegi szklanki zestem ze skórki. To nada dodatkowego aromatu podczas picia.

Czy wiecie, że?

Finlandia czerwona (żurawinowa) jest wypuszczana tylko na polski rynek? Nigdzie indziej na świecie takiej nie zakupicie. Reszta globu zaopatrywana jest w przeźroczystą :)

finlandia zurawinowa drink 1

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(9 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem