Apple Fashioned - jabłkowy Jim Beam jako drink idealny na lato

Apple Fashioned - jabłkowy Jim Beam jako drink idealny na lato

Jim Beam Apple Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Apple Fashioned - jabłkowy Jim Beam jako drink idealny na lato

Wielokrotnie wpadają mi w ręce alkohole z którymi lubię sobie poeksperymentować i pokombinować smakowo. Takim był Jim Beam Apple. Nie jest to bourbon, lecz likier stworzony na jego bazie. Jest dość słodki i ma mocną nutę jabłka. Moim zdaniem świetnie można go wykorzystać jako letni, orzeźwiający drink w postaci klasyka jakim jest Old Fashioned. Podstawą old fashioned jest whiskey/bourbon, cukier, soda, bitters i zest z pomarańczy. W przypadku Jim Beam'a jabłkowego nie trzeba dodawać cukru, jest już w alkoholu - jakby nie było to przecież likier. Jedynie co należy dodać to odrobinę bittersa (Angostury), wodę sodową która podkręci orzeźwienie, a skórkę z pomarańczy wystarczy zastąpić skórką z jabłka. I co? I wychodzi naprawdę bardzo letnio i orzeźwiająco :) Drink bardzo, ale to bardzo prosty i szybki w przygotowaniu. Idealny na imprezki przy grillu :)

jim meam apple 4

Składniki:

  • 40 ml Jim Beam Apple
  • 80 ml woda sodowa
  • 2-3 dashe bittersa (Angostura)
  • Kilka kostek lodu (najlepiej 1 kula lodowa)

Przygotowanie:

Do szklanki typu Old Fashioned wrzucamy lód. Najlepiej używać dużych kul lodowych. Można taką prosto przygotować przy pomocy silikonowych foremek dostępnych w sklepach. W barach są takie kule „rzeźbione” przez barmanów za pomocą kolca do lodu. Są też specjalne maszynki. Ale najprościej przygotować taką przy pomocy foremki. Jeśli takimi nie dysponujecie, wystarczy wrzucić kilka kostek lodu tak mniej więcej do wysokości 2/3 szklanki.

Dodajemy 40 ml Jim Beam Apple. Następnie wlewamy 80 ml wody sodowej i dodajemy 2-3 dashe (takie chluśnięcia) bittersa ziołowego. Wszystko mieszamy łyżką barową do czasu aż płyny się połączą i mocno schłodzą (około 15 sekund).

Na koniec dekorujemy koktajl kawałkiem skórki z jabłka.

Tak przygotowany drink jest gotowy do spożycia :) Na zdrówko

jim meam apple 3

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(10 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem