Z czym pić Finlandia Vodka® grapefruit? Pyszny cytrusowy drink stworzony do delektowania się smakiem

Z czym pić Finlandia Vodka® grapefruit? Pyszny cytrusowy drink stworzony do delektowania się smakiem

Finlandia grapefuit Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Z czym pić Finlandia Vodka® grapefruit? Pyszny cytrusowy drink stworzony do delektowania się smakiem

„Życie jest zbyt krótkie na kiepskie drinki” – piękne i bardzo głębokie słowa, które wypowiedział Pekka Pellinen, naczelny miksolog Finlandia Vodka. I ja to szanuję! Bardzo wziąłem sobie je do serca, bo jest w nich bardzo duży sens. Nie ilość, a jakość... prawdę mówiąc wolę napić się raz na jakiś czas naprawdę smacznego drinka, aniżeli lecieć „zwykłą flachą” po łebkach (te czasy już na szczęście dawno za mną :)). A dobry drink to dobrej jakości alkohole. Półśrodkami wiele się nie osiągnie. Jednym z takich dobrych kompozycji smakowych jest Campari, Finladia grapefruitowa i sok z pomarańczy. Trzy składniki pasujące do siebie idealnie. Mocno letni koktajl z bardzo cytrusowo ziołową nutą. Petarda! :)

Składniki:

  • 40 ml Campari
  • 20 ml wódka Finladia grapefruit
  • 100 ml sok ze świeżo wyciśniętej pomarańczy
  • kilka kostek lodu
  • zest (skórka) z pomarańczy

Przygotowanie:

Do shakera (jeśli nie dysponujecie shakerem, możecie użyć słoika z zakrętką) wrzucamy kilka kostek lodu. Wlewamy Campari, wódkę grapefruitową, sok pomarańczowy. Zamykamy shaker i wszystko energicznie wstrząsamy do momentu, aż składniki się schłodzą i wymieszają.

Do szklanki wrzucamy kilka kostek lodu i przez sitko barowe przelewamy zawartość shakera, po to aby oddzielić płyn od ewentualnych drobnych fragmentów lodu. Płyn ma być jednolity bez żadnych drobinek lodu.

Skórką z pomarańczy pocieramy o brzeg szklanki, a następnie lekko ją skręcamy w spiralkę i wrzucamy do szklanki.

Tak przygotowany drink jest gotowy do spożycia :)

campari finladia martini 1

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(4 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem