Ketel One Sour - drink na bazie wódki z nutą rabarbaru

Ketel One Sour - drink na bazie wódki z nutą rabarbaru

Ketel One Sour Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Ketel One Sour - drink na bazie wódki z nutą rabarbaru

Dobre drinki to podstawa. Jednym z nich jest bez wątpienia każdy drink typu „Sour”. Klasyczny sour to połączenie kwaśnego, słodkiego, mocnego czyli alkoholu oraz białka z jajka i ziół w postaci bittersa. Kilka składników tworzy idealną kompozycję smakową, która się nie nudzi... a jeśli się znudzi, to warto eksperymentować, używając różnych alkoholi typu wódka, tequila, rum czy gin. Warto również eksperymentować dodając inne składniki, takie jak rabarbar, jeżyny, grapefruit, a także kombinując „słodkim”. Zamiast syropu cukrowego możemy użyć wszelkiej maści miodów lub syropów (na przykład z agawy lub z daktyli). Tak właśnie eksperymentując ostatnio na warsztatach World Class Bar, wyszedł nam bardzo przyjemny w smaku Kettel One Sour z rabarbarową nutą. Zróbcie i sami się przekonajcie jak smakuje. Naprawdę wymaga niewielkiego nakładu pracy :)

Składniki:

  • syrop rabarbarowy – 20 ml
  • sok z cytryny – 40 ml
  • białko z jajka – 20 ml
  • wódka – 40 ml
  • bitters Angostura – 3-4 krople
  • skórka z grapefruita – zest
  • kostki lodu

Przygotowanie:

Na początek warto przygotować syrop z rabarbaru. Można go przygotować z 0,5 kg rabarbaru pociętego na kawałki ok. 1 cm, szklanki cukru i miąższu z jednej laski wanilii (opcjonalnie można użyć 1 łyżeczkę ekstraktu z wanilii). Wszystkie te składniki wkładamy do garnka i podgrzewamy przez około 30 minut na małym ogniu. Rabarbar powinien wypuścić soki, które połączą się z cukrem i stworzą syrop. Syrop przecedzamy przez sito i odstawiamy do ostygnięcia. Tak przygotowany syrop jest gotowy do użycia.

Jak już mamy syrop to wlewamy go do shakera (jeśli nie dysponujecie shakerem wystarczy słoik z zakrętką). Następnie wlewamy sok z cytryny, białko z jajka, dodajemy wódkę i kilka kropel angostury. Zamykamy shaker (jeśli to słoik to go zakręcamy) i energicznie potrząsamy przez około 15 sekund, aż składniki się połączą, a z białka powstanie piana.

Następnie otwieramy shaker i wrzucamy 3-4 kostki lodu. Zamykamy i ponownie wstrząsamy aby wszystko schłodzić.

Do szklanki wrzucamy kilka kostek lodu i wlewamy zawartość shakera używając sitka barowego.

Na koniec ścinamy z grapefruita odrobinę skórki i dekorujemy nią koktajl. Warto pamiętać, aby przed włożeniem skórki do szklanki potrzeć nią ranty. Koktajl ma nie tylko smakować, ale również zachęcić zapachem, a to stanowczo w tym pomoże.

Przepis powstał na świetnych warsztatach http://worldclassbar.pl

kettel 001

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem