Egzotyczny wściekły pies - shot o niewinnym wyglądzie i odważnym smaku

Egzotyczny wściekły pies - shot o niewinnym wyglądzie i odważnym smaku

Wściekłe psy Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Egzotyczny wściekły pies - shot o niewinnym wyglądzie i odważnym smaku

Któż nie zna wściekłych psów? Są w ogóle takie osoby? Sądzę, że wszyscy o nich słyszeli, a nawet spotkali się z nimi na imprezie - jeśli nie to zapewne się spotkają :) Dla tych co jeszcze nie mieli okazji się z nimi spotkać przypomnijmy, że klasyczny wściekły pies to alkohol – może to być wódka, może to być tequila, sok malinowy/grenadynowy (niepotrzebne skreślić) i sos tabasco. Mieszanka współgrająca idealnie. My wyszliśmy trochę odważniej i użyliśmy likieru pomarańczowego Cointreau (to zamiast soku), wódki Finlandia Coconut (kokosowa) i obowiązkowo wspomniane już tabasco.

Klasyczny wściekły pies to szot składający się z dwóch kolorów. Połowa kieliszka to sok, druga połowa alkohol. W naszym wypadku użycie dwóch jednakowej barwy składników (likier pomarańczowy i wódka) sprawia, że shot jest bezbarwy, przeźroczysty. A użyte do niego tabasco lewituje w połowie kieliszka :)

W czym tkwi tajemnica?

Tajemnica bezbarwnego wściekłego psa tkwi w różnych gęstościach płynów. Likier jest gęstszy za sprawą cukru, który się w nim znajduje. Wódka wiadomo, nie jest płynem gęstym.

Składniki:

  • likier pomarańczowy triple sec - Cointreau
  • wódka kokosowa - Finlandia Coconut
  • Tabasco

Jak przygotować bezbarwnego wściekłego?

Do kieliszka wlewamy likier pomarańczowy. Wlewamy go tak mniej więcej do połowy. Następnie po łyżeczce włożonej do kieliszka wlewamy wódkę tudzież tequilę. Pamiętajcie, że łyżka ma tylko lekko dotykać powierzchni likieru, a w miarę wlewania wódki możemy ją lekko unosić po ściance kieliszka.

Dzięki temu zabiegowi płyny się nie połączą ze sobą, a wręcz przeciwnie, będą się idealnie odcinać.

Na koniec wkrapiamy do kieliszka kilka kropel tabasco (ilość uzależniona od predyspozycji pijących, ich odporności i upodobań). Ja zazwyczaj wkrapiam 4-5 kropel. Tabasco idealnie powinno się rozłożyć pomiędzy dwoma warstwami alkoholi.

wsciekle psy biale 02

Jak pijemy wściekliznę?

Jak to przystało na wszelakie shoty, pijemy je na raz. Nie pijemy na raty, nie cyckamy, nie cmokamy, nie sączymy, nie siorbiemy... Zwyczajnie, na raz i już. Składniki maja się wymieszać w naszym gardle. I to wszystko :)

wsciekle psy biale 03

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(2 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem