Drink Caipiroska - brazylijskie orzeźwienie z wódką w tle

Drink Caipiroska - brazylijskie orzeźwienie z wódką w tle

Caipiroska Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Drink Caipiroska - brazylijskie orzeźwienie z wódką w tle

Caipiroska, czasem nazywana Caipivodka lub Caipirodka to rodzaj drinka, a raczej odmiana bardzo słynnego brazylijskiego drinka o nazwie Caipirinha. Jego głównym składnikiem jest wódka czysta, natomiast caipirinhi wódka Cachaça produkowana z trzciny cukrowej. Ze względu na to, że wódka Cachaça nie jest aż tak popularna poza granicami Brazylii (można ją jednak kupić w większości hipermarketów), powstała bardziej dostępna odmiana drinka na bazie czystej wódki. Pozostałe składniki obu drinków są już identyczne, czyli limonka, cukier trzcinowy i obowiązkowo lód, kruszony lub w kostkach. A jak przygotować Caipiroske? Odpowiedź jest jedna... banalnie prosto! Niesamowitą siłą obu drinków jest ich bardzo orzeźwiający smak.

Składniki:

  • 60 ml wódki czystej
  • 1/2 limonki pociętej w łódeczki
  • łyżka stołowa cukru trzcinowego
  • kruszony lód (można również użyć w kostkach)

Przygotowanie:

Do szklanki typu old fashioned lub highball wrzucamy limonkę pociętą w łódeczki i zasypujemy cukrem trzcinowym. Teraz ugniatamy wszystko muddlerem. Nie należy ugniatać zbyt mocno. Zbytnie ugniatanie spowoduje wydzielanie się ze skórki i białej części limonki olejków eterycznych, które sprawią, że drink będzie miał gorzkawy posmak. Ugniatać należy ostrożnie aby limonka wypuściła sok, a cukier się rozpuścił. Cukier nie musi rozpuścić się do końca.

Teraz dodajemy wódkę, mieszamy łyżką barową (jeśli takowej nie macie, możecie użyć zwykłej) i zasypujemy kruszonym lodem po same brzegi szklanki. Możemy jeszcze raz lekko zamieszać i dodatkowo uzupełnić szklankę lodem.

Brzeg szklanki należy jeszcze udekorować kawałkiem limonki.

Drinka podajemy z grubą słomką.

caipiroska m

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(2 głosów)
Dział: Drinki

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem