Koktajl Tequironi  - wariacja na temat Negroni

Koktajl Tequironi - wariacja na temat Negroni

Tequironi Ale Meksyk!
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Drinki>Koktajl Tequironi - wariacja na temat Negroni

Tequironi - wariacja na temat jednego z największych koktajlowych klasyków, jakim jest Negroni. Klasyk opiera się na 3 składnikach - Martini Rosso, Campari oraz ginie. Wszystkie składniki w równych proporcjach. Tequironi natomiast przygotowałem na bazie tequili, Martini Rosso oraz Martini Fiero. Martini Fiero można zastąpić Aperolem - koktajl staje się wtedy słodszy. No i jeszcze jedno na koniec. Nie byłbym sobą gdybym nie podkręcił drina czymś ostrzejszym, w tym przypadku dodałem odrobinę Ancho Reyes Verde - likieru, który podbija smak, przez co koktajl dostaje pikanterii. Powiem Wam, że wychodzi petarda!

tequironi 2

Składniki:

  • 30 ml Tequila srebrna (do drinków lubimy używać El Jimador)
  • 30 ml Martini Rosso
  • 30 ml Martini Fiero (można użyć również Aperol)
  • 15 ml Ancho Reyes Verde (opcjonalnie)
  • zest ze skórki pomarańczy lub grapefruita
  • duża kostka lodu

Przygotowanie:

Do szklanki typu old fashioned wrzuć kostkę lodu. Następnie odmierzając, wlej koljne składniki: tequile, Martini Rosso, Martini Fiero. Jeśli chcecie nadać koktajlowi lekkiego “kopniaka”, można użyć pikantnego likieru Ancho Reyes Verde. Jeśli nie lubicie pikantnych kompozycji smakowych, można go pominąć. Następnie przy pomocy łyżki barowej mieszamy wszystkie składniki w szklance. Muszą się połączyć i porządnie schłodzić.

Na koniec wycinamy zest z pomarańczy lub grapefruita, przecieramy nim brzeg szklanki i wrzucamy do koktajlu. Dzięki temu tequironi nabierze więcej aromatów.

Salud :)

tequironi 1

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn

Dodatkowe informacje

Kalorie:
110
(2 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem