Orzeźwiająca woda z miętą i limonką na letnie upały

Orzeźwiająca woda z miętą i limonką na letnie upały

Woda z miętą i limonką
Jesteś tutaj:Kuchnia meksykańska>Bezalkoholowe>Orzeźwiająca woda z miętą i limonką na letnie upały

Komu, komu wody dla ochłody... to stwierdzenie tyczy się wszystkich w upalne dni. A przepisów na napoje chłodzące jest co nie miara. Można, jak w krajach arabskich, gasić pragnienie ciepłą i niesamowicie słodką herbatą z dodatkiem mięty, można też po meksykańsku... w postaci aqua fresca, czyli wody orzeźwiającej w przeróżnych smakach: arbuzowym, mango, truskawkowym, ogórkowym itp. Ale można też bez dużych kombinacji w bardzo prosty sposób przygotować najzwyklejszą wodę mineralną, dobrze schłodzoną, z dużą ilością kostek lodu, świeżej mięty i limonki. Bo nic chyba nie orzeźwia lepiej jak właśnie te składniki, a połączone ze sobą dają porządnego kopniaka letniemu upałowi :)

SKŁADNIKI:

  • 1 litr wody mineralnej (najlepiej niegazowanej)
  • 2 limonki
  • kilka całych gałązek świeżej mięty
  • 2 szklanki kostek lodu

PRZYGOTOWANIE:

Przygotowanie orzeźwiającej wody z miętą i limonką należy do najprostszych przepisów jakie można sobie wyobrazić. Wystarczy kostki lodu wrzucić do wysokiego dzbanka (najlepiej szklanego).

Następnie przygotowujemy limonki. W tym celu najlepiej je wymasować dłonią ugniatając na blacie. Dzięki temu miąższ uwolni soki. Po tym rozcinamy limonki wzdłuż w tak zwane łódeczki czyli na 4 części. Następnie wrzucamy do dzbanka.

Urywamy całe gałązki mięty wraz z liśćmi, delikatnie rozgniatamy w dłoniach i również wrzucamy do dzbanka. Na sam koniec wlewamy już wodę mineralną – pamiętajmy aby wcześniej dobrze schłodzić :)

Mieszamy jakimś mieszadełkiem np. łyżką i możemy cieszyć się z super orzeźwienia :)

woda z miętą i limonką na letnie upały

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)

Polityka prywatności i ciasteczka

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza na to zgodę. Czytaj więcej…

Zrozumiałem