Wydrukuj tę stronę
Meksyk z dwoma rekordami Guinessa

Meksyk z dwoma rekordami Guinessa

źródło: www.pixabay.com
Jesteś tutaj:Blog>Meksyk z dwoma rekordami Guinessa

17 maja br. w Mexico City zostały ustanowione dwa nowe Rekordy Guinessa, w których brało udział łącznie kilka tysięcy szefów kuchni i kelnerów. Całe morze ludzi ubranych w białe fartuchy wypełniło plac pod pomnikiem Anioła Niepodległości czyli Kolumną Zwycięstwa na Paseo de la Reforma w stolicy Meksyku.

Pierwszym rekordem było zgromadzenie się w jednym miejscu 3634 kucharzy. Tym sposobem pobito rekord ze stycznia 2013 roku, który został ustanowiony w Dubaju i liczył on 2848 kucharzy. Ilość kucharzy jaka się zebrała była tak duża, że upamiętniające zdjęcie trzeba było zrobić z helikoptera :)

Drugim rekordem jaki ustanowiono, to bieg na 800 metrów kelnerów z napojami. Ilość biegnących kelnerów przeszła najśmielsze oczekiwania i liczyła 337 osób. Tym sposobem postawiono przysłowiową wisienkę na torcie :)

Całe wydarzenie zorganizowane było z okazji obchodów święta uznania kuchni meksykańskiej przez UNESCO i wpisania jej na Listę Reprezentatywną Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości w 2010 roku. Przypomnijmy, że na tę listę zostało również wpisane święto „Dia de la muerte" – czyli święto zmarłych.

Facebook Twitter Pinterest LinkedIn
(3 głosów)
© 2013-2019 Ale Meksyk! Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody www.alemeksyk.eu (czyli naszej) zabronione!